V šlágri úvodného dňa 80. hokejových MS vyhrali v piatok v Moskve českí hokejisti nad domácim Ruskom 3:0. V impozantnom niekedy až prekombinovanom a hlavne dynamickom zápase predviedla česká hokejová škola svoj veľký formát.

Poraziť Rusov je úspech, poraziť Rusov s nulou je veľký úspech, poraziť Rusov s hviezdami nabitou zostavou s nulou za chrbtom na majstrosvách sveta v Moskve je poriadny úspech.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Presne takýto si na úvod šampionátu pripísal výber českej reprezentácie. Český tým favorizovanú zbornú zdolal 3:0, o góly sa postarali Tomáš Kundrátek, Roman Červenka a do prázdnej brány Michal Birner. K výbornému triumfu prispel aj nováčik na seniorských majstrovstvách sveta brankár Dominik Furch.

Zostavy:

Česko: 

Furch (Francouz) – Jeřábek, Jordán, Kolář, Šimek, Kempný (A), Kundrátek, Doudera – Červenka (A), Plekanec (C), Pastrňák – Birner, Kovář, Řepík – Kašpar, Zohorna, Kousal – Zaťovič, Filippi, Koukal – Jarůšek

Rusko:

Bobrovskij (Sorokin) – Vojnov, Jemelin, Čudinov, Bělov, Zajcev, Marčenko, Antipin – Tělegin, Mozjakin (A), Dacjuk (C) – Panarin, Dadonov, Šipačov (A) – Plotnikov, Ljubimov, Kalinin – Širokov, Burmistrov

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here