Láska dokáže človeka zmeniť. Nie však len jeho správanie a city, mení tiež aj procesy prebiehajúce v našom tele. To, že pri pohľade do očí našej milovanej osoby sa nám zrýchli tep a začneme byť nervózni, nesúvisí iba s tým, že sme sa zamilovali a začíname si priznávať, že strácame hlavu. Lásku by sme mohli opísať ako jednu veľkú chemickú reakciu, ktorá prevráti rutinu nášho tela naruby. Ako? No predsa najlepšie, ako bude môcť!

Láska ako prirodzená úľava od bolesti

Objatia, dotyky a prítomnosť toho druhého nás dokážu veľmi rýchlo upokojiť. Podľa vedeckých štúdií za to môže hormón oxytocín (chemická látka v mozgu, ktorá vyvoláva pocit pokoja). Ten sa uvoľní už za krátky čas (10 – 20 sekúnd), a pomáha účinne bojovať proti bolesti a úzkosti.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU
zdroj: Pixabay.com

Stará sa o vaše srdce

Ďalšia zaujímavá štúdia zistila to, že pocit lásky a zamilovanosti znižuje našu srdcovú frekvenciu až na polovicu. To nám vie pomôcť pri stresových situáciách a okrem toho vtedy menej riskujeme vznik srdcových ochorení. Oxytocín okrem hladiny stresu znižuje aj krvný tlak, potláča úzkosť, zvyšuje sebavedomie a bojuje proti depresiám.

Pomáha vášmu telu bojovať proti chorobám

Bozky, držanie sa za ruky, maznanie sa alebo spoločné chvíľky strávené v posteli zvyšujú hladinu hormónov radosti, ktoré do veľkej miery vedia posilniť náš imunitný systém. Láska teda naozaj lieči 🙂 .

zdroj: Pixabay.com

Láska je tou najlepšou terapiou

Mnoho ľudí občas nevie prísť na to, akým smerom sa v danom okamihu ich život uberá. Majú pocit, že sú nevypočutí a uchýlia sa k rozhodnutiu vyhľadať pomoc.

Môžete vyskúšať desiatky doktorov, no najlepšie vám poradí a vypočuje vás práve váš partner/partnerka. Zo všetkých špecialistov na svete je tou najschopnejšou a najúprimnejšou osobou, ktorá si na vás nájde čas vždy a podá vám pomocnú ruku pri každom vašom zaváhaní či probléme. A to všetko bez čakania v poradovníku.

zdroj: Pixabay.com

Ak na svojho „terapeuta láskou“ ešte stále iba čakáte, nezúfajte. Život vám pošle spriaznenú dušu hneď, ako si bude istý, že ste na ňu dostatočne pripravený. Toľko lásky, to predsa nie je iba tak 😉

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here