Jesenná sezóna je medzi motoristami považovaná za jednu z najhorších, pretože je spájaná s mnohými nepríjemnými problémami. Špina, dážď, oblačnosť, vlhkosť a hmla nie sú jediné problémy, s ktorými sa v tomto ročnom období môžete stretnúť.

Pri preprave v takomto počasí a podmienkach je preto potrebné venovať osobitnú pozornosť všetkým dôležitým autodielom, ich stavu a kvalite. Pozrite sa spolu s nami na to, ktorých častí sa to týka najviac.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Vyhnite sa deštruktívnej korózii

Vlhké počasie môže spôsobiť skorú korozívnu deštrukciu tela auta – to je jeden z najväčších problémov jesene. Preto sa snažte pri prvých príznakoch hrdzavých ložísk ošetriť karosériu auta antikoróznymi prostriedkami. Zvlášť si dajte pozor na uzavreté dutiny tela, ktoré sa v dôsledku zlého vetrania môžu upchať prachom. Uzavreté časti tela tiež nezabudnite vybaviť novými tesneniami na mieru, ktoré vydržia aj ten najväčší nápor a tlak.

Zvýšte ochranu kapoty

Lak auta na jeseň podlieha aktívnemu účinku prúdu vzduchu, ktorý obsahuje častice nečistôt a piesku. V dôsledku toho sa na stroji objaví obrovské množstvo malých škrabancov. V boji s takýmto problémom pomôžu všetky druhy automobilových šampónov, leštidiel, tmelov, ktoré na povrchu auta vytvárajú špeciálny ochranný film, a po ktorých použití môžete auto umývať oveľa menej často, pretože špina sa povrchu menej lepí.

zdroj: rangizzz/Shutterstock.com

Kúpte si gumené rohože

Dávajte pozor aj na koberce v kabíne. Skúste ich nahradiť gumovými, pretože tie ostatné je možné samozrejme vysušiť, ale vlhkosť, ktorá sa pod nimi počas dňa nahromadila, je dosť ťažké potom odstrániť, a to opäť spôsobuje koróziu a hromadenie nepríjemného „zhnitého“ zápachu v kabíne auta. Gumové rohože neprepúšťajú vlhkosť a jednoducho sa čistia.

Prekontrolujte spojku, nezabudnite parkovať v dobre chránenej garáži, zaobstarajte si kvalitné stierače, osvetlenie a uvidíte, že aj to najhoršie počasie a nástrahy na ceste budete vy aj vaše auto zvládať bez problémov.

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here