Ako sme už spomenuli, prvým prírastkom do rodiny je kamión – Tesla Semi a tým druhým je nová generácia športového modelu značky – Tesla Roadster. O tomto aute sám CEO Tesly, Elon Musk prehlásil, že sa jedná o najrýchlejšie auto súčasnosti.

zdroj: tesla

Teraz sa pokojne usaďte a pozorne čítajte. Tesla deklaruje, že model Roadster dokáže zrýchliť z 0 na 96 km/h za neuveriteľných 1,9 sekundy. Jeho maximálna rýchlosť prekračuje hranicu 400 km/h a vďaka silným batériám sa jeho dojazd pohybuje na hranici 1000 km pri diaľničnej rýchlosti. Model Roadster ďalej doslova likviduje svoju konkurenciu pohonom na všetky 4 kolesá, krútiacim momentom 10 000 Nm, 4 sedadlami pre cestujúcich, sklápacou strechou a v neposlednom rade i dostatočným batožinovým priestorom.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU
zdroj: techbox.dennikn

Takmer celá konferencia sa zapodievala predstavovaním trucku Semi a až na jej konci Elon Musk vytiahol svoje posledné eso z rukáva. Pri predstavovaní poslednej verzie trucku Semi, z jeho návesu vyšiel model Roadster a Elon Musk povedal: „Dôvod prečo toto robíme je ten, že chceme vylepiť poriadnu facku spaľovacím autám!”

zdroj: tesla

Nový Roadster sa začne predávať v dvoch identických verziách. Jediný rozdiel je ten, že prvá, drahšia verzia Founders Edition bude stáť $250 000 a automobil budete vlastniť ako jeden z prvých na svete. Klasická edícia, ktorá sa začne predávať neskôr bude stáť $50 000 akurát sa k nej dostanete neskôr. Podľa oficiálnych správ by sa Tesla Roadster mala začať predávať v roku 2020.

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here