Čas letných študentských brigád je už pomaly za nami a verím, že tento mladík Vás motivuje do práce. Príklad tohto mladého muža je priam ukážkovým motivačným príbehom.

Začínal ako zamestnanec na čiastočný úväzok v McDonald’s k čomu si neskôr pridal ešte aj brigádu vo finančnej firme. Aby toho nebolo málo, stále bol aj študentom na Univerzite v Southamptone. Keď mal asi 17 rokov, vďaka svojim brigádam objavil v sebe dovtedy skrytý talent na financie.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

methode-times-prod-web-bin-9ebb4052-63ef-11e6-9ae1-8024bd48f417

Samozrejme, na to aby ste mohli vážnejšie obchodovať s cennými papiermi musíte byť plnoletý. Robert si preto v 17 rokoch zriadil účet na meno jeho matky a obchodoval tak s jej majetkom. A vďaka tomu, že vo firme kde pracoval dokázal zapôsobiť, si veľmi rýchlo našiel svojho finančného mentora, ktorý ho vzal pod svoje ochranné krídla a pomohol mu v jeho začiatkoch. Aj keď má Robert stále len 20 rokov, svojej matke už pomohol kúpiť dom aj auto a sám je majiteľom miliónového vozového parku v ktorom nechýbajú perličky ako Range Rover alebo Bentley Continental GT.

Samotný Robert sa vyjadril, že od svojich 16 rokov nepoznal nič iné ako je škola a práca. Zatiaľ čo sa ostatný jeho rovesníci opíjali a užívali si, Robert tvrdo pracoval a išiel si za svojim snom. Nič z tohto sa nestalo ale zo dňa na deň a aj Robert musel podstúpiť veľké riziko a požičať si na svoj začiatok peniaze. Ďalej sa vyjadril, že kto chce uspieť si jednoducho musí prežiť aj zopár tvrdých a náročných rokov.

Komentáre