Nové lavičky ktoré, prišli do ulíc Bratilavy sú naozaj nevšedné a originálne. Ponúkajú mnoho možností ako len oddychové chvíľkové posedenie. Prvá lavička ktorá, ponúka Bratislavčanom ale i návštevníkom Bratislavy wi-fi, nabíjanie telefónu či hodiniek sa nachádza na Primacinálnom námestí v Bratislave. Lavičku má hlavné mesto zapožičanú, testovacia prevádzka bude tri mesiace.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

„Lavička má aj urbanistickú funkciu, osvetľuje svoje okolie. Je aj dekoratívnym prvkom. Skonštruovaná je z dobrého materiálu, čiže je odolná voči vandalizmu i poveternostným vplyvom. Myslím si, že takéto technológie sú budúcnosťou Bratislavy,“ povedal primátor hlavného mesta Ivo Nesrovnal.

Mestské stanovisko je že ak sa v Bratislave takáto moderná novinka osvedčí, primátor bude riešiť s mestskými poslancami otázku, či si na kúpu takýchto lavičiek nájdu v mestskom rozpočte peniaze. Cena jednej lavičky presahuje sumu 3000 eur.

„Aj táto lavička je jeden z komponentov celkového prístupu Smart City, ktorý pripravujeme v spolupráci s Viedňou, kde sa chceme zamerať práve na budúcnosť mesta v moderných technológiách,“ skonštatoval Nesrovnal

Nabíjanie pomocou USB kábla

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here