1.Keď ťa vtiahne morský prúd

Keď ťa vtiahne morský prúd, nepokúšaj sa zbytočne plávať od neho. Musíš plávať paralelne s pobrežím, budeš mať tak omnoho väčšiu šancu, že sa z neho dostaneš. Od prúdu môžeš plávať až keď cítiš, že ťa prúd nevťahuje späť.  

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU
www.commons.wikimedia.org

2.Keď pri tebe odpadne diabetik

Ak diabetikovi klesne cukor, môže sa stať, že upadne do bezvedomia. Nikdy mu ale v bezvedomí nepichaj inzulín, mohol by umrieť.

hazipatika.com

3.Keď zachrániš topiaceho

Ak vytiahneš z vody topiaceho, ešte nie je po všetkom. V pľúcach mu môže ostať voda a kvôli tomu môže do niekoľko dní umrieť. Preto ak sa ti tento hrdinský čin podarí, treba ísť s dotyčným okamžite do nemocnice na vyšetrenie.  

cas.sk

4.Keď cítiš pach moču alebo rybaciny

Ak doma zacítiš pach moču alebo rybaciny, je to znak toho, že niečo nie je v poriadku. Môže ísť totiž o roztavenie elektrických káblov. Prúd preto radšej vypni a zavolaj odborníkov. 

5.Keď ťa uštipne had

Určite sa nepokúšaj vysať jed ústami a taktiež nie je vhodné podväzovanie či studené obklady. Treba okamžite zavolať záchrannú službu a do jej príchodu poranenému podávať čo najviac čistej vody. V prípade, že máš možnosť, podaj mu aj antihistaminiká. Podľa odborníkov nie je vhodné dotýkať sa rany, pretože jed sa v tele môže šíriť oveľa rýchlejšie. 

dennikn.sk

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here