Aktuálna cena Huawei P30 Pro 6GB/128GB Dual SIM v slovenských e-shopoch: € - € (Zdroj: Heureka.sk, )

Slovenská republika sa chystá podporiť predaj elektromobilov a plug-in hybridov. Od 17. decembra sa budete môcť uchádzať o finančnú podporu vo výške €8000 na nákup elektromobilu a vo výške €5000 na nákup plug-in hybridu.

Finančná injekcia má však aj prísne výberové podmienky. O takúto formu podpory sa môžete uchádzať len v prípade, že vozidlo nekúpite na leasing a auto musí byť nové. Na jazdené vozidlá sa takáto podpora nevzťahuje. Cena vozidla taktiež nesmie presiahnuť cenovku €50 000 s DPH. Ponuku môžu využiť ako súkromné, tak aj právnické osoby.

zdroj: electrek.co

Ministerstvo hospodárstva za týmto účelom už aj zriadlo webovú stránku chcemelektromobil.sk, na ktorej sa žiadatelia dozvedia všetko potrebné. Podpora je vyplácaná jednorázovo a vozidlo musí ostať majetkom žiadateľa minimálne 2 roky odo dňa vyplatenia finančnej podpory. 

Keď úspešne splníte všetky podmienky a ministerstvo Vám na nákup auta prispeje, čaká na Vás ešte jedno prekvapenie. Na aute budete musieť nosiť špeciálnu nálepku s textom „Jazdím ekologicky s podporou Ministerstva hospodárstva Slovenskej republiky.“

 

 

Komentáre