Celý incident sa mal stať ešte v Apríli roku 2017. Podľa vyjadrení vlády USA, satelitné snímky zachytávajú severokórejské mesto Tokchon (zhruba 200 000 obyvateľov), ktoré bolo touto raketou zasiahnuté.

Hwasong KN-17, raketa stredného doletu bola vypustená z raketovej základne Pukchang, ktorá sa nachádza v provincii Južný Pyongan (65 kilometrov severne od hlavného mesta Pyongyang).

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU
zdroj: PA (Unilad)

Inžinieri zaznamenali technickú poruchu takmer okamžite po štarte. Raketa strávila vo vzduchu asi 1 minútu a preletela zhruba 70 kilometrov. Potom sa zrútila do industriálnej zóny severokórejského mesta Tokchon, pri čom zasiahla priemyselné a poľnohospodárske objekty.

zdroj: Getty (Unilad)

Zdroj americkej vlády, ktorý je prísne utajený, má za úlohu študovať raketové programy Severnej Kórei. Ten sa vyjadril, že táto raketa bola vyrobená za účelom doletu a útoku na pobrežnú oblasť Japonska. Podľa portálu The Diplomat, ktorý celú správu aj zverejnil, sú dôkazy o tejto nehode evidentné. Zábery zničeného územia sa dajú zobraziť aj na komerčných a iných satelitoch (zábery musia pochádzať z Apríla alebo Mája 2017).

zdroj: Google Earth (The Diplomat/Unilad)

 

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here