Ak ste sa rozhodli venovať svoj voľný čas koníčkom a záľube v podobe rýchlej a bezpečnej jazdy na motorke, teraz je ten správny čas na výber vhodného oblečenia, pretože aj to môže mať na jazdu na tomto silnom a rýchlom stroji veľmi veľký vplyv. Poďte si ho teda spolu s nami vybrať.

Ako skombinovať štýl a bezpečnosť?

Asi nebude nikto namietať, ak budeme tvrdiť, že je tu najdôležitejšia bezpečnosť. Preto by malo byť oblečenie pohodlné a samozrejme aj kvalitné. No čo urobiť s celkovým výzorom. Aj tu predsa chceme nejako vyzerať a pôsobiť na okolie dobrým dojmom. Tieto dve možnosti sa v štýlových moto doplnkoch dajú ale veľmi dobre skombinovať. Mali by ste predovšetkým myslieť na tieto veci:

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU
  • vyberajte si kožu, tento materiál je pevnejší, dlho vydrží a zvládne aj to najväčšie opotrebovanie;
  • nové veci by mali dobre sedieť svojou veľkosťou, pretože časom sa vedia dosť nevhodne roztiahnuť;
  • nezabudnite na ochranné položky v oblečení, čím viac tým lepšie;
  • vyberajte aj so zreteľom na typ zariadenia a jeho rýchlosť.
zdroj: motorcyclistlifestyle.com

Ak si dáte na všetko dôležité pozor, určite bude jazda na motorke oveľa lepšia.

Nezabudnite na obuv, kvalitné strihy búnd a nohavíc

Pri výbere oblečenia sa často zabúda na samotnú obuv, ktorá by mala byť nemenej dôležitá. Na motorku sa nehodia len tak bežné topánky, ktoré používate pri prechádzke do mesta alebo prírody. Tu je nutné si vybrať  špeciálnu obuv – kvalitné čižmy na motorku. Ich účelom je chrániť nohu pred prípadnými zraneniami a popáleninami.

Aj špeciálne bundy a nohavice na motorku by mali byť odolné, spoľahlivé a krásne strihané. Môžu byť šité z kože alebo inej špeciálne pevnej tkaniny. Každá takáto vec by mala byť vybavená sadou chráničov, vďaka ktorým sa bezpečne prepravíte na plánovaný výlet s dobrým ubytovaním v Liptovskom Mikuláši.

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here