Ľudia sme rôzni a táto vlastnosť sa najčastejšie prejavuje v podobe neschopnosti dohodnúť sa na situácii, od ktorej každá zo zainteresovaných strán očakáva len to svoje výhodnejšie riešenie. Ak sa ale spojí rozumná komunikácia s logickým uvažovaním, vzniku problémov sa dá veľmi dobre vyhnúť. Aj na takomto princípe je založená mediácia, ktorá vám dokáže pri riešení vašich sporov pomôcť.

O čom je mediácia?

Výhodou mediácie je, že rieši nedorozumenia bez sankcií a pokutovania. Neplatíte žiadne súdne poplatky a každá strana je priamo zapojená do rokovaní o dohode. Výhod mediácie alebo nenáročného alternatívneho riešenia sporov je samozrejme viac.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU
zdroj: ivvor.sk

Je to osobnejší spôsob riešenia sporov

Na rozdiel od prípadnej publicity súdnych konaní je všetko, čo bolo sprostredkované úspešnou mediáciou, je úplne dôverné voči všetkým zúčastneným stranám (pokiaľ nie je výslovne dohodnuté inak).

Je to dobrovoľné!

Ktorákoľvek strana môže kedykoľvek odstúpiť a nikto vás do takéhoto postupu nútiť nemôže, v rámci finančných úspor, o ktoré by ste ale na súde mohli prísť, je to naozaj ideálne riešenie.

Pohodlie

Sprostredkovanie mediácie je usporiadané na mieste vhodnom pre obe strany, ktoré majú vlastnú miestnosť, ako aj samostatnú miestnosť pre spoločné stretnutia medzi 4 očami za veľkým jedálenským stolom alebo v kancelárii. Mediátor počúva názor každého, rozpráva sa so stranami súkromne a spoločne a usmerňuje ich k vysporiadaniu problému.

Nižšie náklady

Vo všeobecnosti sa náklady výrazne znižujú v porovnaní so snahou o urovnanie veci prostredníctvom súdu. Tradičné súdne spory sú veľmi drahé a celkové náklady sú veľmi nepredvídateľné a často likvidačné. Preto si všetko dopredu premyslite a zachovajte pokoj.

zdroj: eduworld.sk

Rýchlejšie výsledky

Vzhľadom na to, že sprostredkovanie môže byť použité kedykoľvek a bez čakania, dohoda sa zvyčajne dosiahne rýchlejšie, než prostredníctvom spomínaných súdov, ktoré majú na všetko svoje lehoty.

Profesionálny prístup je ale základnou výhodou, ktorá mediáciu predurčuje na okamžitý úspech, preto ak sa chcete pohnúť ďalej, neváhajte osloviť toho správneho mediátora.

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here