Aktuálna cena Huawei P30 Pro 6GB/128GB Dual SIM v slovenských e-shopoch: € - € (Zdroj: Heureka.sk, )

Pri prvom pohľade nie je na tejto rybe nič zvláštne, jedine ak tak jeho cenovka, ktorá bola stanovená na $1,8 milióna. Čo je ale na tomto Koi kaprovi až také špeciálne a jedinečné?

Koi kapre môžu niekomu nezainteresovanému pripadať len ako veľké prerastené zlaté rybky, no opak je pravdou. Koi je druh kapra, ktorého cenovky z neho robia najdrahšieho rybacieho miláčika, akého si človek môže kúpiť. Prečo je to ale tak?

zdroj: BusinessInsider

Koi kapre boli pôvodne vyšľachtené farmármi okolo roku 1700 v Japonsku, kvôli svojim unikátnym sfarbeniam a farebným kombináciám, ktoré sú na rybách práve tie najhodnotnejšie. V Japonsku sú si ich hodnotou vedomí a tak sa s rybami postupne začalo obchodovať.

V dnešnej dobe sa celosvetovo organizujú súťaže a výstavy týchto jedinečných rýb, ktoré priťahujú veľké množstvo pozornosti zainteresovaných ľudí. Ryby sú posudzované na základe viacerých kategórii a to podľa kvality kože, zafarbenia, veľkosti, tvaru tela a pohybu vo vode. Práve vďaka takýmto atribútom bol už spomínaný koi kapor predaný za astronomických $1,8 milióna.

Komentáre