Aktuálna cena Huawei P30 Pro 6GB/128GB Dual SIM v slovenských e-shopoch: € - € (Zdroj: Heureka.sk, )

Dúhové pochody za práva homosexuálov sa už netýkajú len dospelých. Slovensko je ešte na tieto témy takpovediac háklivé, no v zahraničí sa tento druh boja za práva menšín stal bežnou praxou – ľudia za niečo odhodlane bojujú, a sú ochotní sa za seba a svojich známych postaviť verejne. Rovnako to bolo aj v prípade 9-ročného Vincenta z Kalifornie, ktorý podľa rodičov už vo svojich 2 rokoch inklinoval k ženskému oblečeniu a dodnes miluje mamine lodičky, šaty a obľubuje make-up. Na Gay Pride v Los Angeles sa v dámskom outfite rozhodol bojovať za svoje pocity a ukázal, čo sa v ňom naozaj skrýva. 

Zdroj: dailymail.co.uk

Vincent má za sebou hneď niekoľko pochodov za práva homosexuálov, na ktoré chodí výstredne oblečený a na tvári má výrazný make-up. Jeho mama Elizabeth (33) ho odmalička podporovala v tom, aby sa nebál prejaviť svoje emócie a bola šťastná, že sa od útleho veku zaujíma o štýl a módu.

Zdroj: dailymail.co.uk

„Chcela by som ostatným rodičom odkázať, aby sa nebáli nechať svoje deti ukázať im, kým v skutočnosti sú. Deti majú svoj vlastný rozum. Na konci dňa by ste mali svoje deti milovať a podporovať ich na 100%, bez ohľadu na to, či chcú byť lekárom, policajtom alebo kráľovnou,“ hovorí Elizabeth, ktorá má troch synov: 9-ročného Vincenta, 7-ročného Xaviera a 5-ročného Abrahama. 

Zdroj: dailymail.co.uk

Vincent jej jedného dňa so strachom oznámil, že počul o komunite LGBT a chcel by sa stať jej súčasťou. Ako matka, ktorá svojho syna nadovšetko miluje ho podporila a vyhovela jeho želaniu stať sa kráľovnou na Gay Pride. Spomínala aj na šikanu zo strany spolužiakov, ktorej musel čeliť a z ktorej bol veľmi zlomený, no spoločná príprava outfitov na pochody a podpora ľudí z okolia ho povzbudili a dodali mu sebavedomie. Tvrdí, že aj napriek nechápavým pohľadom okolia by deti mali byť vedené k tomu, aby sa nebáli prejaviť čo v nich je, a aby mali možnosť ísť za volaním svojho srdca, rovnako ako to ona umožnila svojmu synovi. 

Komentáre