Nikoho asi príliš neprekvapí, že stretnúť štrkáča v Texase je takmer rutina. Istý pán Sutcliffe zažil stretnutie, na ktoré tak rýchlo asi nezabudne. Narazil na jedného asi meter dlhého jedinca, a v sebaobrane mu okamžite usekol hlavu, následne však urobil obrovskú chybu. Hlavu si zobral aby ju vyhodil.

zdroj: CNN

Odseknutá hlava štrkáča ho dokázala ešte uhryznúť a vstreknúť mu do tela potenciálne smrteľnú dávku jedu. Sutcliffe sa tým ocitol v smrteľnom nebezpečenstve, no urychlený letecký transport do nemocnice a 26 dávok protilátky mu zachránilo život. Podľa oslovených biologických expertov to bola bežná chyba, ktorú ľudia pri kontakte s hadmi urobia. Neuvedomujú si, že ich telo funguje ináč, ako telo cicavcov.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU
zdroj: CNN

Pokiaľ dôjde k odseknutí hlavy plaza od tela, často sa stane, že hlava aj telo sa po oddelení ešte ďalej hýbu. Existujú prípady, kedy sa takto oddelené časti tela hýbali ešte 12 hodín po odseknutí. V USA štrkáče každý rok uhryznú zhruba 7 000 ľudí. Vo väčšine prípadov sa obete podarí zachrániť no každoročne si tieto uhryznutia vyžiadajú v priemere 5 až 12 úmrtí.

 

 

 

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here