Obyvatelia obce Nesvady sa môžu tesiť z krásneho nového termálneho kúpaliska. K dispozícii je päť bazénov s termálnou vodou a plochou takmer 700 metrov štvorcových. Výstavba kúpaliska trvala vyše štyri roky a náklady presiahli viac ako štyri milióny eur. Obec celý projekt financovala z vlastných zdrojov.  

O výstavbe termálneho kúpaliska v obci sa reálne začalo hovoriť už v čase, keď tam „podnik Nafta Gbely urobil skúšobný vrt a namiesto nafty narazil na termálnu vodu, podobnú svojím zložením termálnej vode v Podhájskej.“, vysvetľuje podnet k stavbe bývalý starosta Nesvád Jozef Haris.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU
Zdroj: youtube

Záujem o výstavbu kúpaliska mali investori zo Slovenska i zo zahraničia. Žiadny z nich však nedokázal obci garantovať, že výstavbu aj zrealizuje, preto sa obec rozhodla postaviť kúpalisko z vlastných finančných zdrojov.

Desaťročný vrt, ktorý je základom kúpaliska, vyviera z hĺbky viac ako 1500 metrov a dosahuje teplotu 62 stupňov Celzia. Svojimi fyzikálnymi vlastnosťami a chemickým zložením priaznivo pôsobí na pohybový aparát, nervový systém, kožné ochorenia a posilnenie imunitného systému. Rovnako tak priaznivo pôsobí aj na relaxáciu svalstva po zvýšenej športovej záťaži a intenzívnej fyzickej námahe.

Zdroj: youtube

Kúpalisko v Nesvadoch bude otvorené celoročne. V letnej sezóne má kapacitu 1300 návštevníkov denne, v zime ho môže navštíviť 300 ľudí.

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here