Aktuálna cena Huawei P30 Pro 6GB/128GB Dual SIM v slovenských e-shopoch: € - € (Zdroj: Heureka.sk, )

Obrovský problém, ktorým trpí celý svet, je jednoznačne plytvanie jedla, a my sme radi, že sa to v roku 2019 postupne začína meniť. Uvedomovať si to začínajú aj podniky či rôzne obchodné reťazce po celom Slovenku. Začali dbať na triedenie odpadu a tiež na to, aby sa nepredaný tovar nevyhadzoval do smetného koša.  

tvnoviny.sk

Známy celoslovenský obchodný reťazec Tesco ide tiež s dobou a nepredané potraviny už aktuálne daruje zo všetkých svojich 150 predajní. „Bez ohľadu na veľkosť či lokalitu obchodu každý z nich dokáže pomôcť nepredanými čerstvými aj trvanlivými potravinami. Veľmi sa tešíme, že nielen v období pred vianočnými sviatkami, ale aj počas celého roka pomôžu naše predajne ešte väčšiemu počtu ľudí,“ hovorí Veronika Bush, riaditeľka komunikácie Tesca na Slovensku.

jemne.sk

Reťazce už aktuálne daroval  cez 3 000 ton potravín pre ľudí v núdzi, a teda znížil množstvo potravinového odpadu o neuveriteľných 52%! „Veľmi si ceníme, čo robí Tesco pre pomoc ľuďom v núdzi. Je to skvelá pomoc pre naše zariadenia a pre rodiny zo sociálne slabších pomerov. Vďaka Tescu im pripravíme o niečo krajšie Vianoce a vnesieme do týchto rodín pocit spolupatričnosti, že aj na nich niekto myslí,“ povedal Milan Rišš, koordinátor Spišskej katolíckej charity. 

 

Komentáre