Obrovský problém, ktorým trpí celý svet, je jednoznačne plytvanie jedla, a my sme radi, že sa to v roku 2019 postupne začína meniť. Uvedomovať si to začínajú aj podniky či rôzne obchodné reťazce po celom Slovenku. Začali dbať na triedenie odpadu a tiež na to, aby sa nepredaný tovar nevyhadzoval do smetného koša.  

tvnoviny.sk

Známy celoslovenský obchodný reťazec Tesco ide tiež s dobou a nepredané potraviny už aktuálne daruje zo všetkých svojich 150 predajní. „Bez ohľadu na veľkosť či lokalitu obchodu každý z nich dokáže pomôcť nepredanými čerstvými aj trvanlivými potravinami. Veľmi sa tešíme, že nielen v období pred vianočnými sviatkami, ale aj počas celého roka pomôžu naše predajne ešte väčšiemu počtu ľudí,“ hovorí Veronika Bush, riaditeľka komunikácie Tesca na Slovensku.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU
jemne.sk

Reťazce už aktuálne daroval  cez 3 000 ton potravín pre ľudí v núdzi, a teda znížil množstvo potravinového odpadu o neuveriteľných 52%! „Veľmi si ceníme, čo robí Tesco pre pomoc ľuďom v núdzi. Je to skvelá pomoc pre naše zariadenia a pre rodiny zo sociálne slabších pomerov. Vďaka Tescu im pripravíme o niečo krajšie Vianoce a vnesieme do týchto rodín pocit spolupatričnosti, že aj na nich niekto myslí,“ povedal Milan Rišš, koordinátor Spišskej katolíckej charity. 

 

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here