Automobilka Mercedes-Benz predstavila svetu novú generáciu modelu CLA. Už pri predstavení modelu A bolo jasné, že modernizácia sesterského modelu CLA nenechá na seba dlho čakať.

Dominantné tvary sú už pri prvom pohľade povedomé. Silueta tohto kupé ostala zachovaná, avšak nová generácia nám narástla do dĺžky o 5 centimetrov a dostala prvky známe z triedy A. Exteriérovo až moc očividne pripomína novú triedu CLS.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU
zdroj: Daimler

Hoci exteriérové rozmery vozidla narástli, vo vnútri sme už tak očividný nárast priestoru nezaznamenali. Pri detailnom pohľade na vnútorný priestor auta zistíme, že napríklad vnútorný priestor pre zadných cestujúcich na kolená narástol o jediný milimeter, ten však bol ubraný z priestoru na nohy pre predných pasažierov. Zaujímavosťou je, že batožinový priestor sa zmenšil o 10 litrov.

Po technologickej stránke je možnosť nové CLA za príplatok vybaviť skvelými Multibeam LED svietidlami, pozostávajúcimi z 18 individuálne ovládaných svetelných diód, ktoré fungujú ako moderné inteligentné oči pre vodiča. Novinkou je oveľa širšia škála asistenčných bezpečnostných prvkov. Za zmienku stojí napríklad aj nový aktívny asistent zmeny jazdného pruhu alebo systém na hlasové ovládanie MBUX, ktorý ponáme z novej generácie triedy A.

zdroj: Daimler

Po interiérovej stránke sa jedná tak povediac taktiež o triedu A. Prednej časti auta dominuje dvojica veľkých displejov úplne rovnakých, akými je vybavený aj najmenší z rodiny Mercedes-Benz.

zdroj: Daimler

Novinka bola predstavená v zatiaľ najvýkonnejšej (do príchodu AMG verzie) verzii CLA 250. Tento prepĺňaný dvojliter disponuje výkonom 165 kW, čiže 225 konských síl a krútiacim momentom 350 Nm. Po májovom oficiálnom spustení predaja bude škála motorv doplnená aj o obľúbené naftové agregáty, ktoré bude možnosť kombinovať s pohon všetkých kolies 4Matic.

Komentáre