Na scénu prichádza už štvrtá generácia člena kráľovskej rodiny BMW X. BMW X5 otvára úplne novú kapitolu veľmi úspešného vozidla kategórie SAV, ktorého sa vo svete predalo viacej ako 2 milióny kusov. Nová generácia posúva level inovatívnosti a agility vozidiel BMW X na úplne inú úroveň. Jej predaj je naplánovaný na koniec tohto roka a prvé kúsky by si mali nájsť cestu ku svojim zákazníkom v novembri roku 2018.

zdroj: BMW

Nová X5-ka nám rozmerovo narástla o 3,6 centimetra na dĺžku (4 992 mm), o 1,9 centimetra má výšku (1 745 mm)a o až 6,6 centimetra na šírku (2 004mm). Rázvor kolies sa natiahol o 4,2 centimetra na úctyhodných 2 975 mm. Exteriérové, pre BMW charakteristické črty sú dominantnejší ako kedykoľvek predtým. Mohutné typické ľadvinky dominujú celej prednej časti vozidla.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Nový dizajn, ktorý sa nesie po vzore svojej menšej verzie X3, predstavuje úplne novú koncepciu modelov BMW X. Preto sa dá očakávať aj modernizácia X6-tky a príchod najväčšieho z rodiny – BMW X7. Nová X5-ka je za príplatok vybavená aj prednými laserovými svetlometmi a nádherným dizajnovým prvkom sú celkom určite aj koncové 3D svietidlá. Štvrtá generácia X5-ky je prvým modelom z Mníchova, ktorý si môžete nakonfigurovať rovno vo výrobe až na 22” diskoch z ľahkej zliatiny.

zdroj: BMW

Cely interiér sa nesie v luxusnom, modernom štýle. Kokpit vozidla je vybavený úplne novým inovatívnym ovládacím rozhraním ktoré zahŕňa nový volič prevodovky a novousporiadané zoskupenie ovládacích tlačidiel multimediálneho systému. Koncepcia celého interiéru prináša viac-menej nový dizajn a nové riešenia. Dominantná je určite stredová obrazovka s uhlopriečkou až 12,3″ , ovládanie klimatizácie sa presunulo priamo k novým výduchom. Volant je známy už z iných noviniek značky, no novinkou sú úplne digitálne 12,3″ budíky s novým grafickým zobrazením.

zdroj: BMW

V poradí už štvrtá X5 je prvým X-kovým modelom, pri ktorom si budete môcť nakonfigurovať voliteľný off-road balíček. Ten zahŕňa výškovo-nastaviteľný vzduchový podvozok, možnosť výberu viacerých jazdných režimov podľa povrchu.

zdroj: BMW

Predaj bude spustený v 4 motorových verziách:

  • novinkou bude 8-valcový benzínový motor s výkonom 340 kW/462 hp, s označením BMW X5 xDrive50i (ten však žiaľ nebude v ponuke pre európsky trh)
  • 6-valcový benzínový motor s výkonom 250 kW/340 hp a označením BMW X5 xDrive40i (výrobcom udávaná kombinovaná spotreba  8.8 – 8.5 l/100 km)
  • svoje miesto si opäť našiel aj 6-valcový dieselový motor, ktorého výkon je turboduchadlami vyšperkovaný až na 294 kW/400 hp s označením BMW X5 M50d (výrobcom udávaná kombinovaná spotreba 7.2 – 6.8 l/100 km)
  • a už klasikou je overený a spoľahlivý 6-valcový diesel s výkonom 195 kW/265 hp a označením BMW X5 xDrive30d (kombinovaná spotreba 6.8 – 6.0 l/100 km)

Pri každom pohľade na vozidlo je jasné, že mníchovský špecialisti si dali na svojom majstrovskom diele záležať a novú X5-ku posunuli zasa na úplne iný level v každom ohľade.

Komentáre