Americká spoločnosť Netcome sa nechala počuť, že dokáže to, čo sa zatiaľ ešte nikomu na svete nepodarilo. Veľa ľudí na celom svete túži po nesmrteľnosti a práve Netcome deklaruje, že to svojim klientom dokáže ponúknuť. Strach zo smrti trápi mnohých na tomto svete a tak sa nájde veľmi veľké množstvo ľudí, ktoré dokáže podobným firmám veriť a za takýto zákrok zaplatiť nemalé peniaze.

zdroj: Netcome

Cena však nie je až taká astronomická, ako si mnohý môžu myslieť. Netcome si za svoju procedúru účtuje v prepočte niečo cez 8 000 EUR. Čo nie sú peniaze, ktoré by za rok nedokázal bežný človek zarobiť. Poradovník tejto spoločnosti si tak pomaly, ale určite napĺňa a už teraz je na ňom 25 dobrovoľníkov, ako napríklad aj muž menom Sam Altman, miliardár zo Silicon Valley a spoluzakladateľ úspešného startupu Y Combinator.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Teória pri tom nie je ani obzvlášť komplikovaná, záujemca o nesmrteľnosť by mal byť napojený na prístroje a následne mu bude do žíl zavedená špeciálna kombinácia balzamovacích látok. Táto jedinečná zmes dokáže podľa vyjadrení spoločnosti zabalzamovať telo z vnútra a uchovať tak v mozgu všetky spomienky. Spoluzakladateľ tejto kontroverznej firmy, Robert McIntyre sa vyjadril na ich adresu takto: Zjednodušene povedané, je to niečo podobné ako asistovaná samovražda pod dohľadom lekárov a odborníkov v danej oblasti.“

Cieľom tejto procedúry je okamžite zabalzamovať mozog, čím človek ako keby zastane v čase, no bez straty jedinej spomienky a obsahu mysle. Robert sa ďalej vyjadril aj, že ich spoločnosť verí, že v už v tomto storočí bude reálne možné zdigitalizovať kompletné osobné informácie a hocikedy ich potom teda použiť na rekonštrukciu nášho vedomia. Či má pravdu alebo nie, na to si ešte budeme musieť chvíľu počkať.

 

Komentáre