Americká spoločnosť Netcome sa nechala počuť, že dokáže to, čo sa zatiaľ ešte nikomu na svete nepodarilo. Veľa ľudí na celom svete túži po nesmrteľnosti a práve Netcome deklaruje, že to svojim klientom dokáže ponúknuť. Strach zo smrti trápi mnohých na tomto svete a tak sa nájde veľmi veľké množstvo ľudí, ktoré dokáže podobným firmám veriť a za takýto zákrok zaplatiť nemalé peniaze.

zdroj: Netcome

Cena však nie je až taká astronomická, ako si mnohý môžu myslieť. Netcome si za svoju procedúru účtuje v prepočte niečo cez 8 000 EUR. Čo nie sú peniaze, ktoré by za rok nedokázal bežný človek zarobiť. Poradovník tejto spoločnosti si tak pomaly, ale určite napĺňa a už teraz je na ňom 25 dobrovoľníkov, ako napríklad aj muž menom Sam Altman, miliardár zo Silicon Valley a spoluzakladateľ úspešného startupu Y Combinator.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Teória pri tom nie je ani obzvlášť komplikovaná, záujemca o nesmrteľnosť by mal byť napojený na prístroje a následne mu bude do žíl zavedená špeciálna kombinácia balzamovacích látok. Táto jedinečná zmes dokáže podľa vyjadrení spoločnosti zabalzamovať telo z vnútra a uchovať tak v mozgu všetky spomienky. Spoluzakladateľ tejto kontroverznej firmy, Robert McIntyre sa vyjadril na ich adresu takto: Zjednodušene povedané, je to niečo podobné ako asistovaná samovražda pod dohľadom lekárov a odborníkov v danej oblasti.”

Cieľom tejto procedúry je okamžite zabalzamovať mozog, čím človek ako keby zastane v čase, no bez straty jedinej spomienky a obsahu mysle. Robert sa ďalej vyjadril aj, že ich spoločnosť verí, že v už v tomto storočí bude reálne možné zdigitalizovať kompletné osobné informácie a hocikedy ich potom teda použiť na rekonštrukciu nášho vedomia. Či má pravdu alebo nie, na to si ešte budeme musieť chvíľu počkať.

 

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here