Aktuálna cena Huawei P30 Pro 6GB/128GB Dual SIM v slovenských e-shopoch: € - € (Zdroj: Heureka.sk, )

Treba si ale vedieť vybrať tie správne, čo na našom území určite nebude ten najmenší problém, pretože Slovensko má termálnych prameňov a kúpeľov naozaj veľa. Záleží tiež od toho, čo presne potrebujete.

Liečivá sila bubliniek

Minerálna voda s istotou konkuruje najznámejším európskym minerálnym vodám a pri použití vo vaniach je jednou z najlepších. Iba tu cítite pravú liečivú silu bublín prírodného oxidu uhličitého (CO2).

zdroj: ask.sk

V kombinácii s jedinečným minerálnym zložením vám pomôže stimulovať telo, očistiť ho od toxínov, urýchliť proces regenerácie buniek a zachovať krásu a mladosť vašej pokožky. Aj to môže byť dôvod, prečo navštíviť luxusné kúpele.

Priaznivé účinky minerálnej vody

Minerálna voda je zasa z hľadiska obsahu oxidu uhličitého jednou z najbohatších minerálnych vôd v Európe. Kúpanie v prírodnej minerálnej vode s teplotou +30 až +33 ° C pomáha telo posilňovať, vylučuje z neho toxíny a iný „odpad“ a pomáha rýchlo obnoviť a zvýšiť imunitu. Vybrať si na to všetko správnu vodoliečbu je ale ideálne iba po konzultácii s odborným lekárom, ktorého v kúpeľoch určite nájdete.

zdroj: zlavy.sme.sk

Prospešná termálna voda

Termálna voda zlepšuje krvný obeh vo viscerálnych orgánoch a žilách. Tepelný účinok má však pozitívny vplyv na celé telo. Teplota v niektorých tkanivách sa znižuje, objem krvi v srdci a tým aj krvný tlak sa zlepšuje, krvný obeh sa zlepšuje, znižuje sa pocit bolesti, uvoľňuje sa svalové napätie, zvyšuje sa miestna metabolická aktivita, imunita a celková relaxácia.

Termálna voda sa tiež používa na liečenie degeneratívnych ochorení kĺbov a stavov po úrazoch alebo operáciách pohybového ústrojenstva. Výhodou kúpeľného prostredia je, že sa často nachádza alebo je obklopené prírodou.

Na spoznávanie jeho krás a naberanie čerstvého vzduchu si ale nezabudnite do nového cestovného kufra pribaliť pohodlnú obuv a všetko, čo k novej dovolenke, na ktorej sa postarajú o vaše telo, potrebujete.

Komentáre