Takmer 70 rokov po tom, čo sa objavil prvý model v následku druhej svetovej vojny, posledný Land Rover Defender zišiel z výrobnej linky v regióne West Midlands.

Vozidlo vyrobené len z ocele a hliníka prepravovalo napríklad aj Jamesa Bonda, Winstona Churchilla a rôznych členov kráľovskej rodiny, pre ktorú bol jej pevnou súčasťou.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Defender bol populárny hlavne ako vozidlo, ktoré vo veľkom využívala britská armáda a armády iných krajín. Pristor bývalej továrne na výrobu Defendrov bude po renovácii slúžiť ako hala na renováciu jedného z viac ako 2 000 000 predaných kusov.

Dňa 30.1. 2016 o 9:15 ráno, zišiel z linky posledný Defender číslo 2 016 933. Bol to model Heritage 90 Softtop 4×4 so špeciálnou ŠPZ pripomínajúce slávnu „Huey“, jeho úplne prvú sériu 1.

Medzi stovkami zamestnancov boli aj svedkovia udalosti, ktorí pracovali na tomto výnimočnom vozidle počas doby jeho slávy a prišli mu dať posledné zbohom.

Niektorý zamestananci sa rozhodli ukončiť svoje pôsobenie v továrni a odísť tak s touto legendou, ostatní budú prerozdelení do iných továrni.

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here