Aby ste si vybrali dobrý krb, je potrebné pritom rozhodnúť, na čo je určený: na varenie, vykurovanie miestnosti alebo iba ako čisto dekoratívny prvok. Okrem toho je potrebné venovať pozornosť technickým aspektom, ako je napríklad dostupnosť priestoru pre jeho inštaláciu, zabudovaná stena komína a dostupnosť potrebného paliva. Hlavné technické vlastnosti krbu sú jeho účinnosť a výkon.

Dôležité detaily ohľadom výberu krbu

Čím väčšie je ohnisko, tým silnejší je aj výkon krbu. Krb s uzavretým ohniskom je bezpečnejší. Teplo a oheň za odolným sklom vytvárajú energiu, ktorá zvýši výkon krbu až o 70 %. Sú zároveň aj  bezpečnejšie a vytvárajú v miestnosti dokonalé podmienky na relax a pohodu.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU
zdroj: infire-krby.sk

Otvorené krby majú výhrevnosť do 30 %, čo samozrejme ale závisí aj od konkrétnej veľkosti priestoru, v ktorom chcete krb a potrebné krbové náradie umiestniť. Krbové náradie vám navyše pomôže s jeho dokonalou údržbou a obsluhou, pri ktorej treba dodržiavať všetky zásady  bezpečnosti!

Žiadny popol a iskry

Elektrické krby alebo tie na liehové palivo si nevyžadujú až tak špeciálnu inštaláciu, pretože elektrický krb stačí pripojiť do zásuvky. Žiadne komíny a rúry, popol a iskry.

Elektrický krb môže byť použitý vo vidieckom dome, mestskom byte, reštaurácii, kancelárii a dokonca aj na palube námornej lode. Výber záleží na vás a vzhľade novej obývacej steny, ktorá bude tvoriť s krbom dokonalý pár.

Nezabudnite ho však aj správne nainštalovať. Funkčnosť a odolnosť krbu predsa závisí aj od vysokokvalitnej inštalácie, tak pozor na to, priatelia.

Komentáre