Práca v sklade plnom množstva rôzneho tovaru s jeho špecifickou hmotnosťou a tvarmi, v priestore, ktorý je na pohyb často obmedzený, je pre bežného človeka náročná. Preto sa na tieto účely využíva moderná manipulačná technika. Paletové vozíky sú priemyselné vozíky na prepravu paliet, priehradových boxov a iných prepravných pomôcok.

Ako nízkozdvižné vozíky sa používajú na vertikálnu prepravu paliet, priehradových boxov a iných dopravných prostriedkov. Pre doplnkovú vertikálnu prepravu k nim veľmi dobre slúžia rovnako kvalitné vysokozdvižné vozíky. Pomocou nich sa tovar skladuje v regálových systémoch, často do výšky, oveľa jednoduchšie.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Zariadenie paletového vozíka sa ťahá a ovláda pomocou oja, pohyb hore a dole zdvíha bremeno hydraulikou. S elektrickými paletovými vozíkmi zdvíhanie funguje pomocou spínača na rukoväti. Paletové vozíky sú vďaka svojim vlastnostiam dôležitým nástrojom v mnohých priemyselných odvetviach. Používajú sa napríklad v supermarketoch, vo výrobných halách, v dielňach alebo v skladoch, ktoré je potrebné z dôvodu úspešnej PPC reklamy veľmi rýchlo naplniť.

Paletové vozíky v špedičnom priemysle

Vysokozdvižné vozíky pre nákladné vozidlá môžu byť nízkozdvižné vozíky alebo prenosné vysokozdvižné vozíky. Pre istotu by sa oba varianty mali používať iba na rovnom teréne. Stohovacie vozíky na prepravu v nákladných autách alebo dodávkach majú zvyčajne výšku zdvihu medzi 1 200 a 3 000 mm a môžu uniesť približne 1 500 kg . Ručné paletové vozíky a elektrické paletové vozíky optimalizujú efektívnu manipuláciu s tovarom a sú užitočným doplnkom k vysokozdvižnému vozíku.

Paletový vozík do dielne a skladu

Ako sme si v úvode spomínali, v sklade aj v dielni sa manévrovanie uskutočňuje v najtesnejších priestoroch – umožňujú to kompaktné ručné paletové vozíky. Do ešte stiesnenejších priestorov sa hodí najmä mini ručný paletový vozík s dĺžkou vidlíc 800 mm. Ak je na druhej strane potrebné prepravovať príliš dlhý tovar alebo jednoducho dve palety naraz, prichádzajú do úvahy paletové vozíky s príliš dlhými vidlicami.

 

Paletový vozík vo vonkajšom priestore

Paletové vozíky vo vonkajšom priestore musia odolávať vetru a počasiu. Preto by mali byť odolné voči korózii – vhodný náter to vyrieši. Kvalitné pneumatiky sú v tejto súvislosti nevyhnutné. V závislosti od podmienok na zemi je možné použiť rôzny materiál pneumatiky. Napríklad vysokozdvižné vozíky na stavbu musia spĺňať iné požiadavky ako vysokozdvižné vozíky vo vonkajších priestoroch záhradného centra. Preto si treba zariadenie vyberať aj v závislosti od miesta použitia.

Využitie Paletových vozíkov v poľnohospodárstve

Poľnohospodári musia neustále presúvať ťažké bremená. Paletové vozíky sú tu cennými pomocníkmi a prepravujú napríklad seno pre zvieratá a vrecia na krmivo. Použitie paletového vozíka šetrí cenný pracovný čas a je praktickou alternatívou k fúriku. Vo vnútri a v stiesnených priestoroch dopĺňajú traktor. Na nerovné podlahy sa odporúčajú modely s veľkými pneumatikami. S paletovou váhou môžu farmári priamo vážiť napríklad vrecia cibule a zemiakov, čo šetrí čas aj peniaze. Tak sa o tom presvedčte.

 

 

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here