Jedným z prvých predpokladov, ktoré musíte urobiť pre svoje blaho a spokojnosť, je nájsť si dobre platenú prácu. To však ale nestačí, musíte v nej aj zotrvať, aby vo vás nadriadení mohli objaviť skrytý talent a vyššiu hodnotu a prínos, ktorý môžete neskôr do konkrétnej spoločnosti vložiť. Ako to dosiahnuť? Vyskúšajte tieto rady.

Príjemné vystupovanie a osobný šarm

Veľmi veľa vecí závisí od toho, ako na svoje okolie pôsobíte. Nakoľko je každá práca určitým spoločenstvom konkrétnych ľudí, musíte sa im vedieť prispôsobiť. Nie je ale dobré, ak sa snažíte za každú cenu vynikať.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU
zdroj: http://agi.mapeadosencolombia.co

Tiež je veľmi dôležité vystupovať príjemne a slušne. Je to obraz vašej výchovy a postoja k životu. Nie všetkým samozrejme okázalé správanie vyhovuje, ale v rámci zachovania si všetkých dobrých vzťahov je to ideálny postup, ako časom uspieť a možno sa tešiť aj z pekného firemného darčeka.

To nie je moja vina

Na tieto slová v rámci kolektívu a dobrého fungovania v ňom radšej zabudnite. Ak sa o to pokúsite a verejne budete prezentovať tento názor, útočíte tým na ostatných spolupracovníkov. Kolektívna vina nie je síce pre zamestnávateľa ten lepší prípad, ale pri možných problémoch s jednoduchým vedením účtovníctva vám  potom v rámci dobrých zamestnaneckých vzťahov môže byť nápomocná každá jedna rada kolegu, ktorého ste nepotopili.

zdroj: financialtribune.com

Dobré vzťahy aj mimo pracoviska

Kvalitne odvedená práca je jedna vec, ale osobný život druhá. Tieto veci by sa nemali prenášať a svoje súkromie by ste si mali strážiť. To však neznamená, že ak ste si kúpili dobrú značku obľúbeného kofeínového napoja, ktorý sa môže pochváliť vlastnou a kvalitnou pražiarňou kávy, nemôžete ňou potešiť svojich kolegov a spolupracovníkov. Bez dobrej kávy, ktorú si na pracovisku uvaríte, si niekedy svoj deň asi ani predstaviť neviete.

Úspech v práci vám zaistí aj dobrý výkon a vyššia produktivita, musí vás to samozrejme ale baviť. V opačnom prípade dosiahnete úplne iných efektov, ktoré vás vpred nepoženú a úspech nezaručia.

Komentáre