Château de Machecoul

Francúzsko nie je len plné vína, croissantov a syra. Keď sa pozrieme na sever Francúzska a do vyhľadávača napíšete názov zrúcaniny hradu Château de Machecoul, tak Vás smiech prejde. Áno, aj naše hrady majú svoju históriu a sú plné duchov, ktorí sa v noci zakrádajú po hradbách, no ani jeden z nich neskrýva to čo tento.

Na tomto hrade však vyčíňal známy sériový vrah malých detí a maršál Francúzska – Gilles de Rais. V pätnástom storočí sa tu udiali hrozné veci. Gilles de Rais si obľúbil chuť vraždy na tolko, že jeho vraždy sa počitajú na stovky. Mladých chlapcov najskôr uniesol a naśledne ich brutálne uškrtil alebo podrezal. Jeho zápisky hovoria: „Páčilo sa mi ako umierali deti, smial som sa keď som videl vyhasínať ich život a rád som sa hral s ich vnútornosťami.“ Nechutné a veľmi zvrátené. Aby toho všetkého nebolo málo, vrah telá niektorých obetí zamúroval do opevnenia hradu, spálil alebo ich pochoval v blízkosti hradu. Z hradu ostála len zrúcanina a očitý svedkovia, ktorí hrad v noci navšťívili tvrdia, že sa sem vracajú duše chlapcov.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Chateau_de_Machecoul

Drakulova pevnosť

Pri tomto hrade je duch bielej panej iba slabým čajovým odvarom. Pátranie po tomto hrade nás zavedie do Rumunska. Nachádzame sa na mieste, ktoré prekonáva všetky naše mýty. Nachádzame sa v Transylvánii a to na mieste na ktorom žil muž menom  Vlad Tepeš, asi ho budete poznať pod prezývkou Drakula. Dnes je táto už trochu opadaná pevnosť turistickou atrakciou. Nachádza sa na kopci a vedie k nej viac ako 1500 schodov. Históriu tohto hradu netreba asi nejako obzvlášť približovať. Stačí len dodať, že je to stále jedno z najviac vyhľadávaných strašidelných lokalít na Zemi a lovci duchov by ho určite nemali vynechať. Hrad je vzdialený len pár kilometrov od mesta Târgovişte.

Medzi najobľúbenejšie spôsoby mučenia Drakulu patrilo nabodávanie svojich obetí na kôl. Aj vďaka tomuto drastickému spôsobu popravovania získal svoju prezývku Vlad–Narážač.

dracula18

Ostrov smrti

Poveglia je ostrov, z ktorého už niet návratu. Toto je asi najvýstižnejšia charakteristika miesta, nachádzajúceho sa pri Benátkach. Tento ostrov fungoval ako lazaret, nemocnica, ale predovšetkým ako konečná stanica pre ľudí nakazených morom. Nakazení ľudia sem boli odvážaní a izolovali počas veľkých morových epidémií. Smrť tu našlo viac než 170 000 ľudí a ich duše tu údajne zostali tiež. Okrem pochovaných obetí moru v obrovských spoločných hroboch, na tento ostrov boli posielaní aj ľudia nakazení leprou. Ak si myslíte, že to by už aj  stačilo, mýlite sa. V roku 1922 tu bola postavená izolovaná psychiatrická liečebňa. Na tomto morbídnom mieste sa potom niet čo čudovať, že v budove psychiatrie, ktorej pozostatky sa zachovali do dnešných čias, pacient vyhodil lekára z najvyššej veže a tak rozšíril štatistiky obetí. Ak ste milovník nevysvetliteľných javov a duchov, Poveglia je správne miesto, kde by ste mali stráviť noc.

image FXecNUV

Paranormálny les Aokigahara

Aokighara sa nachádza na úpätí hory Fuji, Aokigahara je pravdepodobne najznámejší les v celom Japonsku. Tento 3.500 ha široký les je hustý plný skrútených stromov. V lese údajne straší, je plný duchov a démonov obklopujúcich túto plochu. Je smutné, že je to tiež druhé najpopulárnejšie samovražedné miesto na svete. Na tomto mieste bolo od roku 1950 spáchaných  viac ako 500 samovrážd. Každoročne na tomto mieste organizujú miestni dobrovoľníci „lov na telá“, keďže je veľká pravdepodobnosť, že niekde v blízkom okolí nájdete ľudské pozostatky. Je to totižto po sanfranciskom Golden Gate Bridge, druhé najčastejšie miesto, na ktorom ľudia páchajú samovraždy. Polícia preto na tomto mieste vyvesila varovné tabule, aby ľudia na toto miesto nevstupovali, alebo aby vyhľadali odbornú pomoc. Kto vie aká nadprirodzená sila ľudí na toto miesto priťahuje…

aokigaharajacket

fuji

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here