Každý zamestnávateľ vie, že nechať sa zabávať technológiami, ako sú napríklad mobilné telefóny, môže značne narušiť kvalitu práce jeho zamestnávateľov. Firma Startup zo San Francisca sa to snaží zmeniť. Platia im totiž za to, ak sa im počas mesiaca podarí znížiť čas strávený pozeraním do obrazoviek. Za jeden mesiac si takto môžu prilepšiť až o neuveriteľných 200 dolárov.  

alza.sk

Šéfka tejto rozbiehajúcej spoločnosti priznala, že ona sama už stihla vymazať všetky sociálne siete, ktoré ju okrádali o čas a ničili kvalitu jej práce. Cíti sa vraj omnoho zdravšia a šťastnejšia. Cieľom výzvy je, aby sa zamestnanci sústredili na to, čo je podstatné a nenechali sa vyrušovať prichádzajúcimi upozorneniami. 

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Ak zamestnanci znížia svoj čas pred obrazovkou na 14 hodín týždenne, čo je v priemere 2 hodiny denne, odfotia obrazovku svojho mobilného telefónu a pošlú to do oddelenia ľudských zdrojov. Takto získajú prilepšenie ku svojej výplate o 200 dolárov.

Mathilde Collinovú, zakladateľku spoločnosti, doviedla k tomuto rozhodnutiu rakovina, kedy si uvedomila, že náš čas nie je samozrejmosť a treba ho využívať produktívne. 

Ako využívate váš voľný čas vy? Tiež ste podľahli kúzlu sociálnych médií alebo viete odolať? 

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here