Vyberie si každý

Nie všetci idú na dovolenku len preto, aby ležali celý deň na pláži a do zlatista opaľovali svoju pokožku. To môžete koniec koncov robiť aj u nás doma, veď v posledných rokoch sa ani našej oblasti extrémne vysoké teploty moc nevyhýbajú.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Dôvodov, prečo si vybrať dovolenku v Chorvátsku je viacej. Samozrejme, že tu nechýba čisté more, ktoré je asi najväčším lákadlom pre väčšinu z nás. Okrem toho tu ale máte k dispozícii aj nádhernú prírodu, borovicové zákutia, ktoré lemujú pobrežia.

zdroj: travelaway.me

Ak nemáte radi extrémne vysoké teploty a horúčava vám nerobí dobre, v tejto obľúbenej dovolenkovej destinácii by sa vám mohlo páčiť. Je to iná kultúra, ako klasika známych  dovolenkových oblastí.

Niekto tu môže hľadať ideálnu dovolenku aj z dôvodu liečivej sily prírody. Chorvátsko má až 20 minerálnych prameňov a jedno ložisko unikátneho liečivého oleja, takže niet pochýb, že v tomto smere by ste tu dosiahli maximálne uspokojenie.

Ideálne miesto na preskúmanie

Hlavné mesto Chorvátska Záhreb je najväčšie mesto v krajine a podľa európskych štandardov je to celkom kompaktné územie. V Záhrebe, najmä v jeho historickom centre, je perfektne zachovalá stredoveká architektúra. Existuje mnoho krásnych palácov a katedrál, zelené parky a malé kaviarne s verandami. Najlepšie urobíte, ak preskúmate jeho zákutia pešo, v obutých dámskych teniskách to nebude naozaj žiadny problém.

zdroj: travel.aarp.org

Samotné Chorvátsko je rozdelené do troch rekreačných zón. Najznámejší je asi polostrov Istria svojimi nádhernými výhľadmi na Jadranské more, s čistou vodou a blízkosti k Taliansku (len 3,5 hodiny po mori do Benátok). Pláže v Istrii nie sú pre všetkých ale najpohodlnejšie. Samozrejme, že si tu nájdete čas aj na romantiku, zábavu a relax. Takže sa oplatí navštíviť aj tento región.

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here