Posledné štatistiky nehovoria o našom pobyte v interiéri nič dobré. Až 90 % svojho času trávime v uzavretých priestoroch. Počas pandémie sa tieto čísla určite zväčšili, výsledkom čoho je u mnohých z nás podlomená psychika a zdravie. Môžete to zmeniť. Stačí si vybrať doplnok, vďaka ktorému je možné si užívať čerstvý vzduch na svojej záhrade po celý rok.

Moderné pergoly

Pergola je niečo ako baldachýn alebo prístavba pozostávajúca z oblúkov či rovných trámov, ktoré sú vzájomne prepojené. Môže to byť voľne stojaca konštrukcia alebo časť terasy, všetko závisí od preferencií majiteľa a územných možností.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Moderné pergoly sa môžu pochváliť pevnou konštrukciou z hliníka, ktorý je pre použitie v exteriéri ideálny. Tento materiál oceníte nielen pre jeho vysokú pevnosť, ale aj odolnosť proti vode a vlhkosti. Rovnako sa nebojí ani mrazu, dažďa či snehu.

Svoje obľúbené guličky do cigariet si tak môžete pod pergolou vychutnávať kedykoľvek počas roka, bez ohľadu na to, aké je vonku počasie.

Zdroj obrázka: MATHILDE.LR/Shutterstock.com

Výhody, ktoré si zamilujete

V dávnych dobách sa drevený baldachýn používal na dekoráciu, vytváranie podpier pre popínavé rastliny. Dnes sa funkčnosť tejto štruktúry rozšírila, pretože ľudia potrebujú vo svojom živote po práci aj odpočinok. Pergola so svojimi vlastnosťami im ho dokonale poskytuje.

Pomocou tejto špeciálnej tieniacej techniky môžete prostredie záhrady alebo terasy rozdeliť na zóny, čím sa stane okolie nehnuteľnosti ešte funkčnejšie. Skryjete sa pod ňou pred slnkom, vetrom, dažďom a snehom. A to všetko pri minimálne alebo nulovej údržbe.

Tak to s modernou pergolou vyskúšajte aj vy a prostredie záhrady alebo terasy sa zmení na nepoznanie.

 

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here