Máš na drahšie auto? Tak zaň pekne štátu aj poriadne zaplať! Asi takouto filozofiou sa riadia štátne orgány, pretože zmena prihlasovacích poplatkov, ktorá príde do platnosti od Februára 2017 nič iné ani neznamená.

Na jednej strane v očiach ľudu si štát šplhne tým, že prihlásenie auta s nižším výkonom bude lacnejšie, no na druhej strane budúci majitelia vozidiel s výkonom od 202kW si budú musieť siahnuť do vrecka ešte hlbšie, pretože od tejto kategórie prihlasovacie poplatky stúpajú o 664€ a následne v ďalšej kategórii (od 228 do 254 kW) si budú ľudia musieť pripraviť ďalších extra 1782€.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Keď sa nad týmto celým zamyslíte, podnikatelia, ktorí tvoria obrovskú väčšinu HDP, celej ekonomiky štátu a dávajú prácu ďalším ľuďom si to celé odskáču najviac. Či je tento krok správny ukáže až čas, no na metódu pokus – omyl, sme si na našom Slovensku už jednoducho museli zvyknúť.

snimka-obrazovky-2016-10-09-o-19-29-48

Zmena tu bude taktiež aj pri následnom prihlásení vozidla s vyšším výkonom, čiže následný majitelia rýchto vozidiel budú musieť zaplatiť zo sumy pôvodného prihlasovacieho poplatku podľa výkonu sumu, ktorú v závislosti od veku vozidla vynásobia určeným koeficientom, na čom zas len náš milý a starostlivý štát získa ďalšie „euríčka“ do kasy.

snimka-obrazovky-2016-10-09-o-19-30-01

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here