Aktuálna cena Huawei P30 Pro 6GB/128GB Dual SIM v slovenských e-shopoch: € - € (Zdroj: Heureka.sk, )

Bratislava sa už o pár mesiac možno bude môcť pochváliť novou vyhliadkovou vežou. Tá by sa mala nachádzať pri Starom moste a návštevníkom hlavného mesta bude môcť ponúknuť  zipline, tobogan ale aj širokú promenádu a posedenia nad korunami stromov.

Vyhliadková veža sa má týčiť do výšky zhruba 45 metrov a jej zipline má prepojiť oba brehy Dunaja. Projektom by chcelo hlavné mesto a investor prilákať miestnych občanov, ale zároveň aj veľké množstvo turistov. Architektonická štúdia tohto projektu už bola aj predložená na zasadnutí petržalskej komisie územného plánu.

zdroj: ttstudio.sk

„Veža bude charakteristická plynulým bezbariérovým výstupom až na vrchol, prístupná každej vekovej kategórii. Z vrcholu bude vyhliadka na mesto po oboch stranách Dunaja,“ uviedol v štúdii investor. Zatiaľ ešte nie je úplne jasné, na ktorom mieste by veža mala stáť, keďže komisia územného plánu výstavby a dopravy polohu neodobrila, no odobrili však celkovú myšlienku a iniciatívu niečo podobné vybudovať.

Mesto Bratislava zámer eviduje. „Rovnako evidujeme aj záujem investora o stretnutie so zástupcami mesta, na ktorom by chcel tento zámer predstaviť. Konkrétny termín stretnutia zatiaľ dohodnutý nie je. Viac budeme vedieť povedať po tomto stretnutí,“ povedal hovorca Bratislavy Peter Bubla pre TASR.

Komentáre