Naša armáda hľadá ľudí do aktívnych záloh, každý rok dostanú 600 eur. Na  začiatku, by malo ísť približne o 50 vycvičených ľudí, časom by sa mali rozrásť na podstatne väčšie číslo.

Armáda SR bude v septembri, cez inzerát hľadať ľudí, ktorí v minulosti boli na vojenčine alebo pôsobili ako profesiónálni vojaci. Takíto vojaci by mali tvoriť aktívnu zálohu, novelizovaný zákon ich umožňuje využívať aj v čase bezpečnosti, teda mieru.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Hovorí Peter Gajdoš (minister obrany SR): „Títo vojaci môžu byť pozvaní na riešenie mimoriadnych situácií. S najväčšou pravdepodobnosťou na riešenie katastrof. Ale keďže rátame aj s vytvorením jednotiek, ktoré by riešili chemicko-rádio-bilogickú ochranu s dôrazom na chemické ohrozenia, tak by mohli byť využití aj v tomto prípade.“

„Najviac naša armáda potrebuje ženistov, ale aj delostrelcov. Potrebujeme najmä ľudí, ktorí mali nižšie vojenské hodnosti (vojakov ale aj poddôstojníkov), nepotrebujeme generálov.(podotkol mminister obrany)

Snímka obrazovky 2016-08-26 o 19.50.09
Zdroj: Ministerstvo Obrany Slovenskej republiky

 

Určite si položíte otázku, čo musí takýto vojak spĺňať v aktívnej zálohe..práve sa to dozviete:

Do aktívnych záloh, môže byť vojak zaradený v zálohe, ak spĺňa kvalifikačné predpoklady na výkon funkcie s plánovanou vojenskou hodnosťou, a do ktorej má byť zaradený. Túto hodnosť musel dosiahnuť, keď v armáde pôsobil.

Musí spĺňať taktiež odborné požiadavky, napríklad vodič mostného tanku, musí byť vodičom špeciálnej techniky a svoje vedomosti si len výcvikom opráši.

o0LuWxIGR3zkN9lD1d5pXA

Motivačný príspevok na každého člena aktívnej zálohy je 600 eur. Podmienka je absolvovať aspoň 75 percent dní výcviku.

2816_afganistan_118

 

 

Komentáre