Hadí Ostrov, Brazília

Predstavte si, že sa nachádzate na mieste, kde vás obklopuje 4 000 druhov tých najjedovatejších hadov na celom svete, ktorých jed vás dokáže doslova rozpustiť. Áno takéto miesto skutočne existuje, nazýva sa Hadí Ostrov – Ilha de Queimada Grande a nachádza sa zhruba 32km od pobrežia Sao Paola, Brazília. Toto miesto je tak nebezpečné, že Brazílska vláda dokonca oficiálne zakázala vstup na tento ostrov.

zdroj: fewunknownfacts

Fort Knox, USA

Vláda USA má veľa vecí, ktoré potrebuje skryť alebo utajiť. Preto aj má vo svojom vlastníctve veľké množstvo zariadení, kde ich môže ukryť. Jedným z nich je aj pevnosť Fort Knox, ktorá sa nachádza na pozemku s rozlohou až 445 000 m2 v Severnom Kentucky. Hlavná budova tohto objektu ukrýva 22 ton vážiace nepriestrelné a takmer nedobytné dvere, žulové steny a taktiež strop, ktorý vydrží aj zhodenie bomby. Aby toho nebolo málo, tento priestor je chránený až armádnymi zložkami v sile 30 000 vojakov a flotilou útočných vrtuľníkov. Takže napadá vás niečo, čo by tu vláda USA mohla ukrývať?

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU
zdroj: fewunknownfacts

Kapsula Semien Salvbard

Salvbard je jedným z najdôležitejších bunkrov pre celé ľudstvo a jeho budúcnosť. Tento kryt sa nachádza na ostrov pri Severnom polárnom kruhu medzi Nórskom a Severným Pólom. Toto miesto ukrýva najväčšiu zbierku semien, ktoré by tu mali byť chránené pred apokalypsou a môžu tak byť použité na obnovu vegetácie a rastlín nevyhnutných pre život. Toto miesto je jedno z najstráženejších na celom svete. Dokonca ani krajiny, ktoré prispeli na jeho stavbu alebo tu uložili semená rastlín, sem nemajú umožnený prístup.

zdroj: fewunknownfacts

Tajné archívy Vatikánu

Oficiálny názov týchto priestorov je Archivum Secretum Apostolicum Vaticanum. Je to v podstate knižnica, do ktorej je umožnený prístup len najväčším cirkevným hodnostárom a svetovým mysliteľom. Podľa oficiálnych vyjadrení Vatikánu sú tu ukryté aj záznamy s komunikáciu s mimozemšťanmi, no podľa podložených faktov by sa tu mali nachádzať napríklad súkromné listy a dokumenty ľudí ako Abraham Lincoln a historické záznamy o pápežoch.

zdroj: fewunknownfacts.

Disney Club 33

Disney Club 33 je určený len najvyššiu z najvyššej smotánky a svetovej elity. Jedná sa o veľmi drahé a exkluzívne kluby, ktoré sa nachádza v 2 Disney parkoch. Prvý bol otvorený v máji v roku 1967 pre zamestnancov parku a v súčasnosti doňho môže vstúpiť len niekto zo svetovej elity ako napríklad členovia vlády USA, herci a lídri popredných svetových spoločností.

zdroj: fewunknownfacts

Google dátové centrum

Zabezpečenie dát, ktoré uschováva spoločnosť Google nie je až také obyčajné ako si mnohí môžu myslieť. Dátové centrum Goole, Oblasť 51 a oblasť Pine Gap sú na zozname tých najlepšie zabezpečených a neprístupných miest na celom svete.

zdroj: fewunknownfacts

Oblasť Pine Gap, Austrália

Oblasť Pine Gap sa nachádza v srdci Austrálie a spadá pod správu Austrálskej vlády a Central Intelligence Agency. Je to jedno z najvyspelejších informačných centier mimo územia USA. Využívané je jednak Austráliou ale aj USA a preto je aj oficiálny názov tohto miesta Joint Defence Facility Pine Gap, a zabezpečuje dohľad nad každou jednou balistickou strelou, ktorý by bola do celosvetového vzdušného priestoru vypustená.

zdroj: fewunknownfacts

Komentáre