1. USA

Zdroj: Getty

Tímu USA sa nepodarilo kvalifikovať na záverečný šampionát, keď v poslednom rozhodujúcom zápase podľahli výberu Trinidadu a Tobaga 2:1. Tréner výberu USA, Bruce Arena po zbabranom zápase neskrýval sklamanie a smútok. „Mali sme všetko dobre rozohrané a pripravené a fakt že sa nám nepodarilo vstreliť druhý gól je naša obrovská chyba, ktorá nás stála miestenku na záverečný turnaj,“ povedal kormidelník USA. Tím USA tak bude na turnaji chýbať prvý krát od roku 1986.

2. Holandsko

Výber Holandska potreboval v poslednom zápase skupiny poraziť reprezentáciu Švédska o 7 gólov, aby si zaistili aspoň miestenku do baráže. To sa im nepodarilo a tak sa na ani oni do Ruska nepozrú. Arjen Robben zariadil víťazstvo Holandska 2:0 svojimi dvoma gólmi, ktorými sa aj rozlúčil s reprezentačnou kariérou.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU
Zdroj: Reuters

3. Chile

Mužstvu okolo Alexisa Sáncheza sa nepodarilo uhrať priaznivý výsledok s Brazíliou a tak po prehre 3:0 a ostatných výsledkoch v skupine (Argentína porazila Ekvádor a Peru remizovalo s Paraguajom) spadli až na 6. miesto v skupine.

zdroj: Getty Images South America

4. Ghana

The Ghana Football Association (GFA) podala oficiálnu sťažnosť na FIFA, za nesprávne odmávanie offsidu pri zápase s Ugandou, ktorý skončil napokon 0:0.

zdroj: ghanasoccernet.com

5. Kamerun

Mužstvo Kamerunu bolo doteraz súčasťou posledných šiestich šampionátov z deviatich celkovo. Vždy keď prišlo na lámanie chleba, mužstvo Kamerunu dokázalo zmobilizovať svoje sily vo vyraďovacích častiach turnajov. V kvalifikácii sa im to však moc nepodarilo, keďže vyhrali len 1 zápas z posledných 5.

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here