Pri riešení našich každodenných problémov sa niekedy nestaráme jednoducho čo a ako to vyriešiť, ale jednoducho len zoberieme a použijeme prvú vec, ktorá nám napadne. Podobný scenár sa odohral aj v americkom štáte Michigan. Istý majiteľ farmy tu 30 rokov používal vzácny meteorit, ako ťažítko na zadržanie dverí. Iba nedávno kontaktoval profesorku geológie Monu Sirbescu z Central Michigan University, či nemá záujem kameň analyzovať.

Ako ona sama tvrdí, veľmi veľa ľudí ju pravidelne otravuje s prosbami o to, aby skúsila pre nich zistiť pôvod rôznych kameňov. Keď ju však tento farmár oslovil a doniesol jej ukázať svoje ťažítko na dvere, okamžite jej bolo jasné, že toto nie je len tak obyčajný kameň. Nález odniesla na univerzitu, a hneď po pár testoch jej bolo jasné, že kameň je mimozemského pôvodu. 

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU
zdroj: Central Michigan University

Ďalším krokom bolo zaslanie vzoriek na analýzu do ústavu Smithsonian vo Washingtone, D.C.. Tu kameň obhliadli najlepší odborníci z celých Spojených štátov amerických. Kameň preukazuje všetky vlastnosti meteoritu. Magnetizmus, hmotnosť a aj chemické zloženie. Jeho vek sa odhaduje na desiatky rokov.

Mateorit mal na zem dopadnúť zhruba v 30. rokoch minulého storočia. Súčasný majiteľ farmy ju kúpil v roku 1988 a predchádzajúci majiteľ mu povedal príbeh o meteorite, ktorý v minulosti dopadol na pozemok v okolí farmy no ten tomu moc neveril, až do dnes.

zdroj: Central Michigan University

Podľa hlbšej analýzy sa zistilo, že sa jedná o šiesty najväčší meteorit v histórii štátu Michigan a jeho hodnota sa pohybuje na úrovni 100 000 EUR.

 

 

 

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here