Thajsko je jednou z najobľúbenejších krajín pre turistov z celého sveta. Ročne krajinu navštívia milióny turistov z celého sveta. V poslednom období je čoraz viac obľúbená aj pláž Mai Khao Beach. Pláž sa nachádza na severozápadnom pobreží ostrova, je obľúbenou destináciou pre turistov, ktorí si chcú zaplávať, užívať si slnko či pozorovať lietadlá tesne pred pristátím.

Zdroj: pixabay.com

Veľa ľudí však prichádza na toto miesto hlavne kvôli tomu, aby si urobili fotku s lietadlom v pozadí. Je to však oveľa nebezpečnejšie ako to možno na prvý pohľad vyzerá. Niekedy totiž ľudia kvôli takejto fotke doslova riskujú svoje životy.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU
Zdroj: news.com.au

Pláž sa nachádza v blízkosti medzinárodného letiska Phuket. Miestni úradníci prišli k záveru, že neustále fotenie sa na pláži s lietadlom v pozadí môže rozptýliť pilotov, ktorí sa snažia pristáť. Preto sa rozhodli sprísniť tresty pre týchto ľudí, aby tak znížili ich počet.

Za fotku s lietadlom v pozadí môžete dostať pokutu vo výške 1250 dolárov, dostať sa do väzenia až na 20 rokov či dokonca sa hovorí aj o treste smrti.  

Komentáre