Nórsky párik sa rozhodol poňať svoju svadbu trošku netradične a to konkrétne štýlom svojich dávnych predkov – Vikingov. Keďže sú obaja svadobčania členmi zhruba 6000-ového vikingského hnutia, o inšpiráciu a tradície nemali rozhodne núdzu.

Bývalá kozmetička Elisabeth Dalseth si povedala svoje áno s Runeom Dalsetom na brehu nádherného nórskeho jazera. Oddával ich pravý pohanský kňaz za doprovodu hrdelných spevákov, ktorí im spievali tradičné vikingské piesne.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Hoci boli obaja vychovaní v kresťanstve a v čase obradu mali už spoločne 6-mesačného syna Ragnara, pre svadbu sa rozhodli použiť tradičnú vikingskú tematiku a tak mali napríklad luxusnej limizúny pri brehu zaparkované 2 dlhé vikingské lode a na sebe mali tradičné vikingské oblečenie.

Takáto svadba obnáša však aj svoje zvyky a tradície. Jednou z nich je aj rituál, pri ktorom sa na hromadu komaňov položí kotol s prasacou krvou. Následne sú ňou pokropené malé postavičky symbolizujúce bohov. Krv si potom taktiež svadobčania nanesú aj na čelo.

Po skončení obradu sa mladomanželia spoločne so svojimi hosťami presunuli už na hostinu, kde popíjali tradičné medové pivo, spievali vikingské piesne a hodovali tak, ako tomu bolo zvykom za čias minulých.

Komentáre