Aktuálna cena Huawei P30 Pro 6GB/128GB Dual SIM v slovenských e-shopoch: € - € (Zdroj: Heureka.sk, )

Kenský vytrvalec Eliud Kipchoge dokázal prepísať históriu, ako prvý človek v histórii dokázal pokoriť hranicu dvoch hodín na maratónskej trati dlhej 42,2 kilometra. Maratón sa odohrával u našich susedov vo Viedni v rámci podujatia s názvom „INEOS 1:59 Challenge“. Tridsaťštyriročný atlét dokázala zabehnúť viacej ako 42 kilometrov za neuveriteľnú 1 hodinu 59 minút a 40 sekúnd.

„Cítim sa dobre. Som rád, že môžem ako prvý muž v histórii s časom pod dve hodiny inšpirovať ďalších ľudí. Ukázal som, že ľudské telo nemá limity a očakávam, že sa aj ďalší bežci budú pokúšať o výkon pod dvojhodinovou hranicou. Musím pochváliť svojich vodičov, ktorí patria medzi najlepších atlétov na svete. Boli absolútne fantastickí. Musím povedať, že takýto čas sme dosiahli najmä vďaka spoločnej práci. Je to veľký deň pre Keňu a všetkých ľudí v krajine,“ povedal rekordný bež pre médiá.

Bežec už pred štartom pretekov prirovnal maratónsky čas pod dve hodiny k pristániu na Mesiaci. „Všetko vyšlo úplne perfektne. Rekord sme prekonali a teraz je na iných, aby bežali ešte rýchlejšie. Dnes sme však urobili pamätný zápis do histórie,“ povedal Kipchogeho tréner Patrick Sang, na ktorého nadviazal muž v pozadí celého projektu, šéf spoločnosti Ineos Jim Ratcliffe: „Záverečný kilometer, v ktorom ešte tempo zrýchlil, bol niečo priam neskutočné. Polmaratón pod jednu hodinu a vzápätí ďalší… Eliud je superčlovek.“

 

Komentáre