Aktuálna cena Huawei P30 Pro 6GB/128GB Dual SIM v slovenských e-shopoch: € - € (Zdroj: Heureka.sk, )

Podvádzať pri drogových testoch sa nevypláca. Profesionálny basketbalista Donell „D.J.“ Cooper sa o tom presvedčil na vlastnej koži. Americký športovec, ktorý hrával za medzinárodné tímy chcel drogové testy oklamať, pretože vedel, že by nimi neprešiel. To sa mu však poriadne vypomstilo, a s basketbalom sa musel na 2 roky rozlúčiť.

Zdroj: newsweek.com

Podmienkou podpisu novej zmluvy s Bosnianskym basketbalovým klubom bol rozbor moču, ktorý sa zameriava na zistenie drog a návykových látok v tele športovca. Donell na rozbor zámerne neposlal svoj moč, ale moč svojej manželky, ktorá má podstatne lepší životný štýl ako on, a tak sa tešil, že mu nikto na nič nepríde, drogové testy budú len formalita a podpis zmluvy prebehne bez problémov. Možno by mu tento plán aj vyšiel, ak by jeho manželka v tom čase nebola tehotná…

Zdroj: pixabay.com

V moči sa síce nenachádzali žiadne drogy, no objavili v ňom zvýšenú hladinu hormónu hCG – keď žena otehotnie, hladina tohto hormónu rýchlo stúpa na vysoké hodnoty, vďaka čomu sa dá tehotenstvo odhaliť z krvi i moču už v prvých týždňoch. Výsledky „tehotného basketbalistu“ vyvolali v tíme rozruch a vyjadrenie majiteľov bolo rázne: 2 ročný zákaz hrania basketbalu. Donell si chybu priznal a svoj podvod naozaj ľutuje. Talentovaný basketbalista tak momentálne musí čakať, kým mu trest vyprší, a potom a môže pokúsiť svoju povesť napraviť a začať odznova.

Komentáre