Známy architekt Arthur Casas dostal zákazku, o akej sníva asi každý architekt. Na nádhernom mieste nad brazílskym Riom De Janeirom postaviť dom bez finančného obmedzenia. Jednoducho taký, o akom sníva asi každý. Domy v kopcoch majú malinkú nevýhodu komplikovanejšieho prístupu, no pri pohľade na ten výhľad to rozhodne stojí za to.

zdroj: Fernando Guerra

Výsledok jeho práce je doslova obdivuhodný. Aký krajší výhľad z terasy si viete predstaviť, ako výhľad na morský záliv s azúrovou vodou v ktorom sa nachádzajú maličké ostrovy. Základom celej tejto vily sú miestne kamene, ktoré prepájajú celý dom s prírodou a okolím. Zároveň však aj vytvárajú podperu pre celú nehnuteľnosť.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU
zdroj: Fernando Guerra

V dolnej časti tohto domu sa nachádzajú súkromné priestory vytvárajúce domáce zázemie. O poschodie vyššie sa nachádza hlavný komunikačný a spoločenský priestor celého domu, ktorý je obrovskými oknami otvorený rovno na záliv.

zdroj: Fernando Guerra

Samozrejmosťou je priestranná terasa s veľkým „nekonečným“ bazénom, z ktoré má plavec výhľad na záliv ale aj na druhú stranu na kopce a mesto. Na najvyššom, treťom poschodí sa nachádzajú spálne majiteľov, kancelária, šatník a kúpeľňa. Je to tak povediac kapitánsky mostík celej tejto nádhernej vily.

zdroj: Fernando Guerra

 

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here