Trvalo mu to presne 7 rokov a stálo ho to zhruba $63 miliónov, kým Bill Gates vybudoval svoje sídlo Xanadu 2.0. Toto supersídlo sa nachádza pri jazere Washington v Medine. Sídlo sa rozprestiera na pozemku o veľkosti viac ako 6 000 m2 a čo by to bolo za sídlo majiteľa spoločnosti Microsoft, keby aj jeho sídlo nebolo prešpikované najnovšími technickými inováciami?

1. Jeho dom má v súčasnej dobe odhadovanú hodnotu $124 miliónov, čo v ňom všetko je? 

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

2.  Najvyspelejšie technológie neustále monitorujú každú jednu miestnosť a kontrolujú tak teplotu, vlhkosť a osvetlenie.  

3. Jeho vila Xanadu 2.0 je „earth-sheltered“ dom, čo znamená že je postavený do svojho okolia tak, aby prirodzene príroda okolo neho regulovala teplotu čo najúčinnejšie. 

4. Samozrejme, aj v jeho bazéne sa nachádza podvodný ozvučovací systém. 

5. Obrovská hlavná sieň, v ktorej dokáže majiteľ sídla usporiadať ples, banket alebo bál až pre 200 ľudí.

ilustračný obrázok

Táto banketová miestnosť s rozlohou 210m2 dokáže privítať až 150 ľudí na večierok s klasickým druhom stolovania pri stoloch, alebo až 200 ľudí na menej formálnu cocktailovú party bez miest na sedenie.

6. V dome sa nachádza až 24 kúpelní a 6 kuchýň. 

7. V dome sa nachádza aj obrovská knižnica plná vzácnych dokumentov a kníh, za ktoré Gates zaplatil viacej ako $30 miliónov. 

Obrovská hlavná knižnica sa môže pýšiť skutočne zaujímavými a vzácnymi kúskami. Jedným z nich je aj známy Codex Leicester, ktorý pochádza zo 16-teho storočia. Je to rukopis samotného Leonarda da Vicni, ktorý samotný Bill Gates kúpil v aukcii za $30.8 milióna v roku 1994.

8. V tomto sídle sa nachádza aj kino, ktoré dokáže usadiť až 20 hostí vo svojich prepychových sedadlách.

ilustračný obrázok

Toto kino je dizajnované v štýle Art Deco, s komfortnými sedadlami, gaučom a dokonca aj strojom na popcorn.

9. Dom pre hostí je rovnako komfortne a technologicky na úrovni ako aj hlavné sídlo.

Ako uvádzajú US News, 200m2 domčeka pre hostí, bola prvá kompletne dokončená stavba komplexu. Práve tu bola odskúšaná a otestovaná všetka technológia, ktorá bola neskôr použitá v hlavnom sídle. Gates o tomto viac uvádza vo svojej knihe „The Road Ahead“.

10. Vo svojej garáži si môže tento šťastný majiteľ zaparkovať až 23 vozidiel 

Na celom pozemku sa nachádza viacero menších garáži. Tá najväčšia a najzaujímavejšia z nich je vybudovaná tak, aby pôsobila dojmom podzemnej jaskyne. Betón, ktorý bol pri stavbe použitý je zámerne vytvarovaný tak, aby táto podzemná garáž pôsobila rozpadnuto. Do tejto garáže sa zmestí až 10 vozidiel.

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here