Po tom, ako sa princ Harry oženil s americkou herečkou Meghan Markle sa britská kráľovská monarchia pravidelne dostáva do éteru – stredobodom záujmu médií sa stala Meghan, vojvodkyňa zo Sussexu, ktorej zvláštne požiadavky, správanie a mimoriadne nákladný životný štýl permanentne poburujú Britov. A to až tak, že ju označili za nebezpečenstvo pre monarchiu, prirovnávajú ju k neslávne známej kráľovnej Márii Antoinette, žijúcej a panujúcej počas Veľkej francúzskej revolúcie a začali proti vojvodkyni zo Sussexu spisovať petíciu.

Zdroj: narcsite.com

V posledných mesiacoch akoby sa celý svet točil iba okolo tehotenstva vojvodkyne, ktorá zo dňa na deň menila svoje plány týkajúce sa výchovy a pôrodu kráľovského dieťaťa. Isté obdobie mali Briti vojvodkyňu Meghan v zuboch kvôli tajnostiam, aké robila ohľadom pôrodu svojho dieťaťa. Keďže kráľovskú svadbu princa Harryho a Meghan Markle zaplatili oni – daňoví poplatníci, podľa zvykov svojej monarchie očakávajú, že budú o narodení kráľovského potomka informovaní čo najskôr. Napriek tomu, že termín pôrodu vojvodkyne bol lekármi stanovený na 30. apríla 2019, chlapček prišiel na svet v pondelok 6. mája v ranných hodinách.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU
Zdroj: facebook.com/TheBritishMonarchy

„Zastavte britské financovanie životného štýlu Meghan Markle & Princa Harryho.“

Tak znie názov petície, pod ktorú sa zatiaľ podpísalo takmer 2 000 Britov, aby tak vyjadrili nespokojnosť s vojvodkyňou, ktorá sa vydala do britskej kráľovskej rodiny. Iniciátori petície chcú docieliť, že ak ju podpíše dostatočné množstvo ľudí a budú sa ňou zaoberať úrady, vojvodkyni Meghan bude za jej nevhodné správanie odobratý titul „vojvodkyňa.“ Argumenty Britov sú veľmi silné, no šanca, že britská monarchia by priznala, že vo svojich radoch má človeka, ktorého správanie je v rozpore s protokolom, je mizivá.

Zdroj: facebook.com/TheBritishMonarchy

V čase, keď Británia čelí Brexitu a ekonomickým ťažkostiam, keď na uliciach žijú tisíce bezdomovcov a chudobné deti chodia do školy bez raňajok, putujú naše dane na obsah američankinho šatníka, ktorá nepodporuje britských dizajnérov ale predražených módnych dizajnérov z Ameriky, Kanady či Európy. Na oblečenie minie ročne viac ako 1 milión libier. Okrem toho vôbec nepochopila britskú kultúru, tradície, históriu a protokol kráľovskej rodiny… Keď navštívila Birkenhead, jednu z najchudobnejších častí Británie, obliekla sa do ďalších luxusných šiat za státisíce libier a so samoľúbym úsmevom prijímala dary od ľudí z pracujúcej triedy, ktorí obracajú každý cent, aby mohli prežiť. Vôbec si nevšimla ten kontrast jej luxusného oblečenia a chudoby, ktorá sa jej pozerala priamo do tváre…,“ znie časť dlhého vyjadrenia iniciátora petície, ktorý ďalej kritizuje Meghan za nákladnú a vo veľkom americkom štýle organizovanú párty „baby shower.“

Zdroj: facebook.com/TheBritishMonarchy

Komentáre pod petíciou tiež predstavujú zaujímavé čítanie: 

  • Je nebezpečenstvom pre britskú monarchiu. Koniec!!
  • Naša polícia by nemala robiť ochranku pri súkromných a nepodstatných kráľovských výletoch (autor komentára narážal na policajnú eskortu ktorá Meghan sprevádzala pri Baby shower party)
  • Peniaze daňových poplatníkov by mali byť využívané pre ľudí, ktorí tie dane platia. Pokiaľ viem, Meghan neprispela do rozpočtu Británie jedinou librou!
  • Meghan, Vojvodkyňa zo Sussexu, sa stáva kráľovnou Máriou Antoinettou II.

Toto a ešte omnoho viac sa o Meghan Markle v Británii píše nielen na sociálnych sieťach ale aj v bulvárnej tlači. Či bude pokus s petíciou uznaný a kam až to jej iniciátori s týmto nápadom dotiahnu ukáže len čas. Isté však je, že čoskoro bude témou číslo jeden opäť Meghan a jej novorodeniatko a o pár mesiacov neskôr odchod vojvodu a vojvodkyne do Afriky.

Komentáre