Známa londýnska realitná agentúra Knight Frank zverejnila svoj oficiálny report, v ktorom analyzovala rôzne realitné trhy po celom svete a snažila sa odpovedať a otázku, akú nehnuteľnosť by ste si mohli zaobstarať v rôznych kútoch sveta za $1 milión.

Výsledok asi nikoho neprekvapí. Na špičke sa drží stále luxusné Monako, kde si za $1 milión môžete kúpiť obytnú plochu a výmere 16 metrov štvorcových. To máte tak akurát na špajzu alebo kúpeľňu. Druhé miesto v ich rebríčku možno trošku prekvapivo obsadil Hongkong, kde si za tú istú čiastku zaobstaráte obytnú plochu o výmere 22 metrov štvorcových. Na treťom mieste sa umiestnil New York, kde si za jeden milión môžete kúpiť už „kráľovských“ 25 metrov štvorcových.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU
zdroj: destinacie.sk

Dôležitým javom na ktorý spoločnosť ďalej upozorňuje je fakt, že v drvivej väčšine svetových miest cena nehnuteľností počas minulého roka výrazne stúpla. Pre porovnanie, v Monaku a New Yorku si v tomto roku za tú istú sumu peňazí kúpite zhruba o 1 meter štvorcový menšiu plochu ako v minulom roku.

zdroj: lonelyplanet.com

Pokiaľ by ste mali záujem o relatívne výhodnú kúpu luxusnej nehnuteľnosti, mali by ste sa orientovať do Južnej Ameriky, konkrétne do brazílskeho mesta São Paulo. Tu si za $1 milión môžete dopriať už naozaj kráľovských 167 metrov štvorcových. Je však len otázkou času kedy sa aj toto zmení, keďže oproti minulému roku si môžete za tú istú sumu peňazi v tomto meste kúpiť nehnuteľnosť zhruba o 10 metrov štvorcových menšiu.

 

 

 

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here