“Bol som prekvapený bohato dekorovaným interiérom. Privítali ma zvuky vysávačov, kedy zamestnanci upratovali každú smietku z hracích stolov, aby to nijako neovplyvnilo hru. Rýchlo som si uvedomil, aké výsadné právo mám vidieť a zažiť tento súkromný svet.”

Toto kasíno bolo založené ešte v roku 1863 a na svoje okolie (aj keď sa bavíme o Monaku) pôsobí veľmi majestátnym a pútavým dojmom.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Dvere kasína sa otvárajú o druhej hodine poobede. Už od tejto hodiny môžete vidieť zamestnancov kasína, ktorí obsluhujú prvých hostí ešte na parkovisku. Na prvej fotografii tak môžeme vidieť Rolanda Ceccottiho, ktorý v tomto kasíne pracuje už 25 rokov a stará sa tak o vozidlá hostí ako sú Ferrari, Bentley, Maybach, Rolls-Royce a podobne.  

monaco-monte-carlo-casino

Veľká väčšina miestností v tomto kasíne je prístupná verejnosti, no samozrejme sú tu aj také, ktoré sú rezervované len určitej VIP klientele. Na tejto fotografii môžeme vidieť Serge Campailla, ktorý v tomto kasíne pracuje taktiež už 25 rokov a má na starosti privátne salóniky.

mo

Zlaté tabuľky umiestnené v Salle de Medecin hráčom oznamujú, akú minimálnu čiastku musia v danej hre staviť. Celé kasíno je obrovským zdrojom príjmov celého kniežatstva, avšak jeho obyvatelia tu majú stávkovanie a hranie prísne zakázané.

si

V budove kasína sa nachádza aj špeciálny sklad, ktorý slúži na uskladnenie balíčkov kariet. Aj preto si môže toto kasíno dovoliť uskladniť až 36 000 balíčkov kariet, ktoré sú uskladnené pri kontrolovanej teplote 20°C. Tieto sklady má na starosti samozrejme špeciálne jeden človek, ktorým je Gilbert Luciano, ktorý pracuje v tejto oblasti už dlhých 33 rokov.

thecasi

Na tejto fotografii môžeme vidieť krupiera, ktorý ukladá plakety, každú v hodnote takmer 250 000 EUR. Podľa autora týchto fotografií, sú rulety kontrolované technikmi každý deň, taktiež aj loptičky a hracie kocky.

nm

Parkovacia služba si svoje dlhé chvíle kráti v miestnosti, ktorá nesie názov „Márnica“. Podľa fotografa Gaillarda nesie svoj názov po tom, čo slúžila na uskladnenie mŕtvych tiel hráčov, ktorí v kasíne prehrali svoj majetok a následne sa okamžite zastrelili…

thesedays

Komentáre