Dubajská polícia je známa svojim jedinečným vozovým parkom. Medzi ich bežné služobné autá patria superšporty ako Audi R8, Bugatti Veyron alebo Lamborghini Aventador. Dnes však posúvajú úroveň svojej výzrboje o level vyššie a na miesto činu budú vyrážať na týchto lietajúcich motorkách.

Dubaj ako taký, je mnohými označovaný ako veľmi pokrokový po každej stránke. Ich výnmimočný policajný vozový park bol na internete riešený už mnohokrát, no to, s čím miestna polícia príde do roku 2020 sa vo svete len tak nevidí. Polícia plánuje do služby nasadiť lietajúce dopravné prostriedky, pripomínajúce obrovské drony.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU
zdroj: khaleejtimes.com

Miestne úrady tieto nové stroje označujú ako kvadrokoptéru spojenú s motocyklom. Tie pre arabskú metropolu produkuje kalifornský startup Hoversurf, s ktorým uzavreli zmluvu ešte v roku 2017. Prototyp takéhoto obrovského drona predstavila spoločnosť ešte v minulom roku.

Začiatkom tohto roku sa ozbrojené zložky dočkali už aj prvých modelov, ktoré sú zatiaľ vo fáze testovania a výcviku. Prvé kusy dostali označenie S3 2019 a podľa vyjadrení Chalida Nasira Alrazúkiho (šéfa oddelenia pokročilých technológii dubajskej polície), ich budú využívať hlavne strážnici zasahujúci na obzvlášť zle dostupných miestach. Na nových strojoch sme začali už aj zaúčať prvých policajtov.

zdroj: hoversurf.com, Profimedia

Názory odborníkov na tieto stroje sa však líšia. Podľa niektorých sa prvé prototypy dokážu udržať vo vzduchu aj s pilotom len 25 minút. Limitujúcim faktorom je taktiež aj maximálna rýchlosť letu, ktorá je 100 km/h a bezpečná letová výška dosahuje zatiaľ 5 metrov.

Aký úspech tieto nové drony v Dubaji zaznamenajú sa ešte nevie, no pokiaľ by ste si takýto dron chceli zaobstarať domov aj vy, tak si pripravte v prepočte zhruba 136 000 EUR.

Komentáre