Žobranie je v Dubaji oficiálne zakázané no ako býva zvykom, ani to nezaručuje že tu neexistuje. Je však veľmi špecifická. Na dubajských uliciach sa nachádzajú aj skutočne chudobný ľudia, ktorí by bez žobrania neprežili, no vedľa nich sa nachádzajú aj tkzv. „profesionálni žobráci“. Tí sa zameriavajú výhradne na bohatých ľudí, ktorých je v Dubaji naozaj dostatok. Namiesto pár centov si väčšinou dokážu srdcervúcou historkou vyprosiť až 1000 dirhamov (čo je v prepočte zhruba €230). Čo je šokujúce, takýmto počínaním si tu tí najšikovnejší dokážu vyžobrať až 270 000 dirhamov (v prepočte viacej ako €60 000).

zdroj: YouTube

Toto finančne lukratívne zamestnanie láko do krajiny stále viac a viac cudzincov. Tí navštívia Dubaj na bežné turistické víza, aby tu žobraním zarobili. Táto situácia sa vyhrotila až do takých extrémov, že v Dubaji vznikli gangy, najímajúce si takýchto „profesionálnych žobrákov“ pochádzajúcich z Líbye, Sýrie, Iraku alebo Palestíny. V takomto gangu však väčšina „zárobku“ až 90% smeruje do rúk organizátorov.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Miestne úrady sa snažia proti takémuto nezákonnému spôsobu obživy bojovať. Za žobranie v UAE hrozia vysoké pokuty, alebo pre cudzincov okamžité vyhostenie. 

 

Komentáre

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here