Aktuálna cena Huawei P30 Pro 6GB/128GB Dual SIM v slovenských e-shopoch: € - € (Zdroj: Heureka.sk, )

All inclusive a ležanie na pláži nie je pre každého. Akčná dovolenka dokáže priniesť nezabudnuteľné zážitky a obohatiť človeka viac, ako leňošenie na nafukovačke. Čoraz viac ľudí sa potrebuje od stresu a ruchu bežného života odtrhnúť a opäť sa spojiť s prírodou – zbalia ruksaky, vezmú najdôležitejšie veci na prežitie a objavujú svet. Ak však nemajú peniaze…. Tak sa spoľahnú na šťastie a milosrdných okoloidúcich, ktorí sa im na trip poskladajú. No v Ázii s takýmto prístupom viac nepochodia.

Zdroj: pixabay.com

Tamojší obyvatelia i ostatní cestujúci totiž majú plné zuby cestovateľov, ktorí chcú spoznávať Áziu s nulou na účte a spoliehajú sa na to, že peniaze na nocľah a jedlo si zarobia pouličným hraním na gitare, žobraním na frekventovaných miestach alebo sa jednoducho bez okolkov priznajú, že chcú od ľudí, aby im svojim príspevkom pomohli financovať dovolenku.  

Zdroj: pixabay.com

Medzi takýchto cestovateľov väčšinou patria ľudia, ktorých túžba cestovať je taká silná, že nedostatok peňazí pre nich nie je prekážkou. Paradoxom je, že drvivá väčšina z nich pochádza z bohatých krajín, a tak je naozaj smutné, že žobrú práve od chudobných ľudí v Ázii namiesto toho, aby si zarobili peniaze vo svojej krajine a až potom vycestovali. V Thajsku plánujú ako prevenciu proti takýmto špekulantom vytvoriť nový systém – úrady chcú nariadiť kontrolu, ktorá na hraniciach overí, či má osoba u seba minimálne 577 eur a môžu (no nemusia) skontrolovať tiež spiatočný lístok do krajiny, z ktorej osoba prišla. 

Úrady tak chcú zabezpečiť, že turisti prichádzajúci do Thajska budú mať pri vstupe do krajiny dostatok peňazí a nebudú sa spoliehať na milodary od ľudí.  Tento typ turistov dostal zákaz aj na Bali: V poslednej dobe sme zaznamenali veľa prípadov problematických turistov. Sú to Austrálčania, Briti alebo Rusi. Budeme ich hlásiť na ich veľvyslanectvách,“ znie oficiálne vyhlásenie z Bali. 

Komentáre