Aktuálna cena Huawei P30 Pro 6GB/128GB Dual SIM v slovenských e-shopoch: € - € (Zdroj: Heureka.sk, )

Dnešné nemocnice neustále hľadajú nové spôsoby, ako rozveseliť svojich pacientov, najmä tých najmenších, napríklad domácimi miláčikmi alebo umeleckou terapiou. Jedna nemocnica v Janove sa rozhodla ísť ďalej a dať deťom v ich starostlivosti niečo, čo by nikdy neočakávali. Pre hospitalizované deti vytvorila súkromnú pláž.

Zdroj: pixabay.com

Lekári pomenovali pláž „Gaslini Beach“ a veria, že vystavenie detí čerstvému ​​vzduchu a slnečnému žiareniu by mohlo fungovať ako súčasť helioterapeutickej liečby alebo liečby založenej na slnku. Rovnako tak aj morský vzduch má mnoho zdravotných výhod: pomáha deťom získať energiu, posilňuje kosti, a dokonca zlepšuje ich imunitný systém. V neposlednom rade si uvedomili, že keď deťom dajú priestor na zábavu, aj to im môže pomôcť nielen k fyzickému, ale aj duševnému zdraviu. 

Súkromná pláž je otvorená od júna do septembra a je bezplatná pre deti a ich dospelých opatrovateľov, pokiaľ dostanú povolenie od svojich lekárov. Deti majú tiež k dispozícii slnečníky, stoly a ležadlá. Okrem zábavy na mori sú pre nich pripravené ďalšie hry, napríklad plážový futbal.  

Zdroj: pixabay.com

Na pláž majú okrem malých pacientov za poplatok prístup aj dôchodcovia, rodiny a zamestnanci nemocníc. V roku 2019 sa počet návštevníkov pláže zvýšil o 50% oproti predchádzajúcemu roku.

Komentáre