Aktuálna cena Huawei P30 Pro 6GB/128GB Dual SIM v slovenských e-shopoch: € - € (Zdroj: Heureka.sk, )

Pred pár dňami, 13. decembra 2018 sa podarilo súkromnej spoločnosti Virgin Galactic zaznamenať významný úspech. Ich cestovný suborbitálny raketoplán SpaceShipTwo úspešne dosiahol nad Mohavskou púšťou výšku 82,73 kilometrov, čo znamená, že prekročil hranicu vesmíru.

Jednalo sa v poradí už o štvrtý testovací let tejto verzie raketoplánu. Lodi SpaceShipTwo sa teda pri ich poslednom lete podarilo zaznamenať historicky najväčšiu výšku a najvyššiu rýchlosť. Kozmický priestor je podľa amerických úradov ohraničený hodnotou 80 kilometrov, čo znamená, že raketoplán SpaceShipTwo ju úspešne prekonal. Posádku tejto lodi tvorili kozmonauti Mark Forger Stucky a CJ Struckow, ktorí už štyrikrát navštívili aj Medzinárodnej vesmírnej stanici.

Majiteľom Virgin Galactic je britský miliardár Richard Branson, pre ktorého je táto udalosti významným miľníkom. Táto udalosť ihneď rozprúdila debaty o potencionálnom úspechu tohto unikátneho projektu, ktorý môže byť v budúcnosti využitý na ako na komerčné, tak aj turistické účely. Vzhľad na úspešnosť tohto projektu sa môžeme tešiť na potencionálne pravidelné suborbitálne lety už v krátkej budúcnosti.

 

 

Komentáre