Aktuálna cena Huawei P30 Pro 6GB/128GB Dual SIM v slovenských e-shopoch: € - € (Zdroj: Heureka.sk, )

Pojem „kristusky“ je známy asi všetkým – sandále, ktoré sa na nohu pripevňujú šnúrkami však už nie sú jediné, ktorých názov sa spája s cirkvou a Ježišom Kristom. Najnovšie sa na trhu objavili pozoruhodné „Jesus Shoes,“ s ktorými môžete doslova chodiť po vode a Kristus vás bude sprevádzať naozaj na každom kroku. Obuv bola vyrobená ako limitovaná edícia, a len tak sa po nej zaprášilo. A to aj napriek tomu, že jeden pár Jesus Shoes stojí až 4-tisíc dolárov (3 622€).

Zdroj: cbsnews.com

O výrobu tohto skvostu sa postarala spoločnosť MSCHF, ktorá si celý biznis plán dobre premyslela – od spoločnosti Nike kúpila tenisky Nike Air Max 97 za cenu približne 160 dolárov a následne ich vylepšila príveskom Ježiša na kríži a pridala do nich svätenú vodu z rieky Jordán požehnanú brooklynským kňazom. A odrazu sa zo 160-dolárových tenisiek stal produkt v hodnote 4 000 dolárov.

Zdroj: cbsnews.com

Počas prvého uvedenia Jesus Shoes na trh bola ich cena 1 425 dolárov – vypredané boli rýchlosťou blesku. Predajca teraz ponúka špeciálne tenisky na predaj opäť, avšak za cenu 4 000 dolárov. Jesus Shoes sa stali virálnymi a získali množstvo pozitívnej i negatívnej kritiky od verejnosti. Za pozornosť rozhodne stojí kreativita návrhára, ktorý sa rozhodol na šnúrky pripevniť krížik a do podrážok naliať svätenú vodu.

„Pýtali sme sa sami seba: „Ako by vyzerala koláž obuvi s Ježišom?“ Je zrejmé, že by to malo byť niečo, vďaka čomu budete môcť chodiť po vode. No a ako to môžeme urobiť? Načerpáme svätenú vodu do podrážok tenisiek Air Max 97, a tým získame Jesus Shoes -najposvätnejšiu obuv, aká kedy vznikla,“ znejú slová kreatívnych tvorcov.

Komentáre