Najnovšia módna kolaborácia spoločnosti Nike a Dior bola oficiálne predstavená na Art Basel show v Miami spolu s novou Dior kolekciou pre jeseň 2020. Basel je anuálna medzinárodná módna výstava, ktorá sa vždy koná na inom mieste. Celá udalosť je sprevádzaná ukážkami práce viacej ako 4000 umelcov. Okrem iného Art Basel show priťahuje veľmi veľké množstvo celebrít z celého sveta.

View this post on Instagram

Celebrating our first show in the US, I am proud to announce the #airdior AJ1. I year in the making, it is made in Italy with Italian leather, hand-painted edges, original Dior Oblique jacquard swoosh and transparent soles with the Air Dior Wings and Dior logos

A post shared by mrkimjones (@mrkimjones) on

Model Air Jordan, sú jedny z najpopulárnejší tenisiek značky. Svoje meno dostali po basketbalovej legende Michaelovi Jordanovi a svetovú premiéru mali v roku 1984. Bývalá basketbalová hviezda dostáva percentá zo zisku značky Air Jordan, vďaka čomu je majetok Michaela Jordana odhadovaný na $1.9 miliardy. V roku 2017 dokázala divízia Air Jordan značke zarobiť $3,1 miliardy, čo pre basketbalovú superstar znamenalo $100 miliónov.

zdroj: Dimitrios Kambouris/Getty Images for Dior Men

Nápad na spoluprácu medzi značkami Nike a Dior vznikol v hlave kreatívneho dizajnéra značky Dior – Kima Jonesa. „Kolaboráciu so značkou Jordan som zvolil preto, že značka Christian Dior spolupracuje s najlepšími americkými spoločnosťami v danej oblasti. Rád kombinuj dokopy veci, ktoré pochádzajú z úplne iných svetov a teda spájajú úplne odlišné myšlienky,“ povedal kreatívny dizajnér značky.

 

 

 

Komentáre